Connect with us

Aktuality

Odhalenie sochy Ľ. Wintera – zabávať vás bude Fragile a hostiť aj Šuhajíci pri panvici

Published

on

Reklama
Reklama

Slávnostné odhalenie sochy Ľudovíta Wintera na Kolonádovom moste v Piešťanoch sa blíži. Stane sa tak v sobotu 11. mája. Program spojený s touto udalosťou bude bohatý a odštartuje už v piatok večer. Hlavným ťahákom kultúrneho programu bude vystúpenie skupiny Fragile. V gastro zóne vás zasýtia aj Šuhajíci pri panvici.

Podujatia k slávnostnej udalosti uctenia si muža, ktorý pre Piešťany veľa urobil a znamenal, začnú už v piatok. Tešiť sa môžete na dokument produkčného domu Trigon Production o Ľudovítovi Winterovi z dielne významného slovenského režiséra Dušana Trančíka. Ten do Domu umenia taktiež osobe zavíta. Súčasťou večera bude, v sále najväčšieho piešťanského kultúrneho stánku, taktiež koncert Preßburger Klezmer Band.

Sobotňajší program štartuje o 13:00 h. Organizátori s OZ Pro Winter sa pri slávnostnej príležitosti  spojili s Poštovou filatelistickou službou (POFIS) pri vydaní príležitostnej poštovej pečiatky s vyobrazením sochy Ľudovíta Wintera. Inaugurácia prebehne v sobotu pred odhalením sochy a pečiatka bude k dispozícii nasledujúcich 7 dní na Pošte Piešťany 1.

Reklama

Samotné odhalenie sochy na Kolonádovom moste je naplánované na 14:00 h.

Po ňom sa oplatí presunúť do Hudobného pavilónu v Mestskom parku. Čaká vás skvelá hudba od Funny Fellows, ART MUSIC ORCHESTRA a Fragile. Začiatok je o 15:00 h a vstup na všetky podujatia v rámci osláv je voľný!

Počas sobotňajšieho programu v Hudobnom pavilóne určite nezostanete hladní a smädní. O vaše chuťové poháriky sa postarajú Šuhajíci pri panvici, Regal Burger, Zuckmann Villa, Bubble Waffle_PD, Guden Guden a Espresso pod Lipou.

Pri žiadnom podujatí na podporu projektu sochy Ľ. Wintera nechýbal skvelý tím Balneologického múzea Piešťany pod vedením  riaditeľa Vladimíra Krupu a nebude to inak ani v sobotňajší slávnostný deň. Tešiť sa môžete na výstavu historických fotografií Winterovci a Piešťany v parku pred múzeom. Počas popoludnia bude vstup do expozície Balneologického múzea voľný.

-inf-

Populárne články