Connect with us

Aktuality

Od smrti B. Bukovského uplynuli dva roky, Piešťanci si ho opäť pripomenuli

Published

on

Reklama
Reklama

Prvú aprílovú sobotu sa vo farskom kostole sv. Štefana slávila opäť spomienková sv. omša za zosnulého kňaza Branislava Bukovského. Aj tí, čo na nej boli účastní a nepoznali Braňa, z nej museli jednoznačne vycítiť, že bola odslúžená za výnimočného človeka a teda aj výnimočného kňaza.

branislav bukovsky2
Sv. omšu už tradične organizovali absolventi Gymnázia sv. Michala Archajela, ktorí sú súčasne „odchovancami“ Braňa Bukovského. Do ich života sa zapísal nielen ľudskosťou, zmyslom pre humor, výletmi, stretkami, ale aj nekonečným pochopením pre ľudskú slabosť a nedokonalosť.

Ako kaplán sa Braňo venoval mládeži, neskôr sa začal intenzívne venovať pastoračnej práci s rodinami. Jeho jedinečnosť spočívala v tom, že svoju pastoračnú činnosť vykonával s láskou a starostlivosťou. Veľkú podporu venoval rodinám, ktoré prežívali ťažké životné obdobie. Nevyhýbal sa kontaktu s nimi, neprestával s nimi komunikovať a bol ochotný s nimi zdieľať ich trápenia. Stal sa ich veľkým priateľom a oporou. Jeho nečakaná smrť pred dvomi rokmi otvorila mnohé otázky v ich živote, ale veria, že ich sprevádza svojimi príhovormi z neba.

S láskou spomíname Piešťanci

Reklama

Foto: Martin Kvasnica

Populárne články