Úvod Aktuality Od Slovenského národného povstania už uplynulo 71. rokov

Od Slovenského národného povstania už uplynulo 71. rokov

REKLAMA

Slovenské národné povstanie proti nacizmu si pripomíname práve dnes, 29. augusta. V roku 1944 sa ním národ vzoprel proti chorej a tyranskej ideológii, potláčajúcej základné ľudské práva a slobody Philia download. Je dôležité, aby sme si pripomenuli jeho 71. výročie, najmä v období, kedy Európou otriasa utečenecká kríza a radikálne názory sa ozývajú čoraz častejšie.  

IMG_6206_resize

REKLAMA
Knebl
PN Taxi
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici
Buenos pizza  burger

Pri príležitosti 71 miraculous singing book mobile. výročia sa pri Pietnom akte kladenia vencov zišli zástupcovia Mesta Piešťany a Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, aby si touto formou uctili odvahu účastníkov Slovenského národného povstania Bust a move download. Pred samotným kladením vencov sa recitovali básne, s prejavom vystúpil Pavol Hložka a primátor Miloš Tamajka odcitoval zápis z Piešťanskej kroniky QuickTime.

“29. august 1944. Minister národnej obrany generál Čatloš o 19. hodine v krátkom prejave v rozhlase dá na vedomie, že na Slovensko prídu nemecké vojská, aby tu urobili poriadok, hlavne v krajoch partizánmi obsadených 쿠우 게임 다운로드. Ten samý deň večer piešťanská vojenská posádka opustí kasárne a na autách odtiahne do hôr radošinských, smerom na Topolčany, aby sa pridala k odbojným vojskám Download the calendar for 2016. Týmto činom pridá sa piešťanská posádka k slovenskému národnému povstaniu. Inak panuje v obci kľud. Uvoľnené kasárne a letište po niekoľko dní obsadia nemecké vojská a vybudujú leteckú základňu,“ znie zápis ku dňu povstania 신세계 앱 다운로드.

IMG_6322_resizePietny akt za asistencie vojakov, sa uskutočnil na Námestí SNP pred mestským úradom a menšia skupina sa následne vybrala do parku k pamätníku piešťanských letcov 윈도우 putty 다운로드.

-lt-

REKLAMA