Connect with us

Aktuality

Od sanitky v Šaštíne skoro vyhorelo aj zdravotné stredisko

Published

on

Reklama
Reklama

Hasiči z Kútov a dobrovoľný zbor zo Šaštína – Stráží mali včera, v stredu 2. marca plné ruky práce. Od horiacej sanitky, ktorá stála na dvore, sa totiž chytila aj strecha zdravotného strediska na námestí. Kým auto zhorelo prakticky do tla, budovu sa, našťastie, hasičom podarilo uchrániť. Vzniknutú škodu aj tak vyčíslili na 17-tisíc eur.  Ako príčinu požiaru označili elektrický skrat na vozidle.

sanitka„Včera krátko po 15.00 hod. bol ohlásený požiar sanitného vozidla a priľahlej budovy na Námestí slobody v Šaštíne-Strážoch, okres Senica. Požiar bol likvidovaný dvoma C prúdmi a jedným vysokotlakým prúdom za súčasného ochladzovania budovy. Na mieste udalosti zasahovali hasiči z Kútov a členovia DHZO z obce Šaštín-Stráže. Následkom požiaru vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 17 000,- Eur,“ informovala Júlia Kedrová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

 

Podľa jej vyjadrenia požiar spôsobil elektrický skrat v sanitke, ktorá bola odparkovaná na dvore zdravotného strediska. „Od tohto vozidla sa požiar rozšíril aj na časť strechy budovy, pri ktorej vozidlo stálo. Hasiči vykonali prieskum podkrovných priestorov budovy a priestor odvetrali,“ doplnila J. Kedrová.

Reklama

02

Zdroj: KRHaZZ

Populárne články