Úvod Aktuality Od pondelka sa v Trnavskom kraji zranilo pri dopravných nehodách 5 chodcov

Od pondelka sa v Trnavskom kraji zranilo pri dopravných nehodách 5 chodcov

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Polícia upozorňuje účastníkov cestnej premávky na zvýšenú opatrnosť. V tomto týždni sme v rámci Trnavského kraja zaznamenali už 4 dopravné nehody s účasťou chodca, pričom zranenia utrpelo 5 ľudí. Preto obzvlášť apelujeme na chodcov, aby rešpektovali skutočnosť, že cesta je predovšetkým určená na jazdu vozidiel.

DSC_0157V utorok 18 Dokuro apk. októbra o 18.40 h boli dopravní policajti privolaní k dopravnej nehode na Tamaškovičovej ulici v Trnave. 51-ročná žena z Galanty viedla vozidlo VW Touran od Nitrianskej ulice, pričom na priechode pre chodcov došlo k zrážke s dvomi chodkyňami. Ženy vo veku 20 a 21 rokov utrpeli zranenia, s ktorými boli prevezené na ošetrenie do trnavskej nemocnice. Podľa predbežnej správy išlo o ľahké zranenia 사뿐사뿐 mp3 다운로드. Policajti alkohol u účastníčok nehody nezistili, presné príčiny polícia vyšetruje.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

V stredu 19. októbra v ranných hodinách došlo k dopravnej nehode s účasťou chodca v Senici, časti Kunov. 31-ročný chodec pravdepodobne náhle vošiel do jazdnej dráhy nákladného auta Scania. Vodič v snahe vyhnúť sa zrážke strhol riadenie vľavo, prednou časťou narazil do chodca a prešiel do protismeru Tea Story video. Tu sa zrazil s oproti idúcim Peugeotom. Chodec bol po zrážke odhodený do stredu cesty a obidve vozidlá skončili v ľavej priekope. Chodec utrpel ťažké zranenia, vodič Peugeotu (54) zo Senice sa zranil ľahko. Polícia u vodičov nezistila požitie alkoholu, chodcovi bola na jeho vylúčenie odobratá krv. V dôsledku nehody bola do 09.15 h uzatvorená cesta, a odklon dopravy zabezpečovali hliadky obvodného oddelenia Far East Broadcasting.

19. októbra o 18.30 h viedol 26-ročný vodič auto BMW v Dunajskej Strede po ulici Biskupa Kondého. Pravdepodobne sa nevenoval plne vedeniu vozidla a nevšimol si chodca idúceho po priechode pre chodcov. Narazil do neho pravou prednou časťou auta, pričom chodec (67) sa ľahko zranil. U vodiča auta bola dychová skúška na alkohol negatívna, chodcovi namerali policajti 0,42 mg, čo je 0,88 promile windows vista.

V ten istý deň o niekoľko minút neskôr zrazilo auto chodca na priechode pre chodcov v meste Piešťany. 45-ročný vodič Škody Octavia viedol auto po Krajinskej ceste smerom ku Krajinskému mostu. Na priechode pre chodcov nedal prednosť 75-ročnému mužovi, ktorý v dôsledku zrážky utrpel stredne ťažké zranenia. Dychová skúška u vodiča bola negatívna, chodcovi bola odobratá krv Download Angry Angry.

Jazda cez križovatku má svoje špecifiká. Vodič, ktorý prichádza do križovatky po vedľajšej ceste označenej dopravnou značkou „Daj prednosť v jazde“ alebo „Stoj, daj prednosť v jazde“, je povinný dať prednosť v jazde vozidlám a ostatným účastníkom cestnej premávky prichádzajúcim po hlavnej ceste okrem chodcov, ktorí neprechádzajú cez križovatku v organizovanom útvare.

Ako ublíženie na zdraví vyšetrujú senickí policajti dopravnú nehodu, ktorá sa stala 16. októbra o 15.45 h v Senici na križovatke pri Lidli Naruto v Bleach 3.3 Download. 41-ročný vodič Škody Yeti z okresu Myjava prichádzal do križovatky po vedľajšej ceste označenej dopravnou značkou „Stoj, daj prednosť v jazde!“. Cez odbočujúce vozidlo prehliadol motocykel Ducati Monster, ktorý sa pohyboval po hlavnej ceste. Vodič motocykla v snahe zabrániť zrážke povalil motocykel na bok, avšak zrážke s autom sa už nedokázal vyhnúť 램프의 요정 다운로드. 46-ročný muž z Malaciek utrpel pri nehode ťažkú zlomeninu, z ktorej sa bude pravdepodobne liečiť dlhšiu dobu. Polícia začala trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví.

Chodec je povinný pri prechádzaní cez cestu prednostne použiť priechod pre chodcov, nadchod alebo podchod. Chodci, ktorí prechádzajú cez priechod pre chodcov, musia brať ohľad na vodičov prichádzajúcich vozidiel najmä tým, že neprechádzajú jednotlivo, ale v skupinách java 8 version. To platí aj voči vodičom odbočujúcim na cestu, cez ktorú chodci prechádzajú. Chodec nesmie vstupovať na vozovku, a to ani pri použití priechodu pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť. Zároveň pre vodiča platí, že je povinný dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov, pritom ho nesmie ohroziť 주짓수 다운로드.

 -lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

REKLAMA