Úvod Aktuality Obyvatelia Vážskej žiadajú riešenie nedostatku parkovacích kapacít. Chcú zavedenie rezidenčného parkovania

Obyvatelia Vážskej žiadajú riešenie nedostatku parkovacích kapacít. Chcú zavedenie rezidenčného parkovania

Obyvatelia Vážskej ulice majú obavy, že plánované zmeny v parkovaní, ešte zhoršia ich situáciu. Ulica v blízkosti centra trpí nedostatkom parkovacích miest Sidia. Navyše ju radi využívajú aj Piešťanci, či návštevníci, ktorí chcú zaparkovať zadarmo. Domácim potom miesto nezostáva.

Ľudia žijúci na tejto ulici sa pred pár dňami obrátili na Mesto Piešťany so žiadosťou o zavedenie rezidenčného parkovania with Tawa on Monday. „V lokalite je 258 bytov avšak označených parkovacích miest je len 93 a ďalších 12 je neoznačených,“ hovorí Emil Šimo, ktorý za obyvateľov komunikoval s úradom 애니팡 게임 다운로드. Podľa jeho slov z deväťdesiatichtroch označených mieste sú navyše dve vyhradené pre klub dôchodcov Svornosť a päť pre zdravotne postihnutých 쿠티비 다운로드.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Knebl
Dompek Pizza donaskova sluzba

„Táto časť mesta je vyhľadávaná návštevníkmi mesta za účelom bezplatného parkovania, ale i pracovníkmi priľahlých inštitúcií za účelom parkovania počas pracovnej doby Download ChaosChild. Najkritickejšie obdobia sú v dni, keď sa v meste konajú rôzne kultúrne a spoločenské akcie. No i počas bežných dní, keď prichádzajú hostia za účelom návštevy mesta, korčuľovania, či kúpania, radi využívajú tieto miesta na bezplatné parkovanie,“ približuje situáciu E 사커스피리츠 다운로드. Šimo.

O riešenie situácie žiadajú opakovane

Mesto Piešťany chystá zvýšenie cien parkovného a rozšírenie spoplatnených zón, obyvatelia sa preto obávajú ešte väčšieho tlaku na lokality v blízkosti centra, ktoré spoplatnené nebudú 워너원고 제로베이스 다운로드. Medzi ne patrí práve Vážska ulica. O riešenie situácie a zavedenie rezidenčného parkovania, žiadali samosprávu už v roku 2017, avšak bez výsledku 8 miles download. Vtedy podpísalo požiadavky 97 ľudí s trvalým, či prechodným pobytom v lokalite. Aktuálne ich bolo ešte o desať viac.

„Žiadame zástupcov Mesta Piešťany, aby sa pričinili o to, aby občania tohto mesta pocítili podporu, pretože práve títo občania odvádzajú dane do pokladne mesta Windows 7 ServicePack 1. Nechceme tým likvidovať návštevnosť nášho mesta, preto sa naša žiadosť vzťahuje na tento malý kritický úsek,“ dodáva Emil Šimo.

Parkovanie tému týchto dní

Všeobecne záväzné nariadenie o parkovaní bude mestské zastupiteľstvo prerokúvať už tento štvrtok 27 Download the descent icon. júna. Mestská rada na svojom rokovaní k už navrhnutým rozšíreniam lokalít s plateným parkovaním pridala tiež parkovacie miesta pred nemocnicou na Winterovej ulici a parkovisko pred futbalovým štadiónom. Na rokovaní rady jej člen poslanec Remo Cicutto požadoval spracovanie konceptu komplexného riešenia parkovania s tým, že na tento účel bude potrebné vyčleniť prostriedky v rozpočte na rok 2020. V skutočnosti však už peniaze na takýto materiál obsahuje aj tohtoročný rozpočet vo výške 40-tisíc eur. Rovnaké prostriedky boli na štúdiu riešenia parkovania alokované aj v roku 2018, ale radnica ju nerealizovala.

Vedeniu mesta sme adresovali otázky ako mesto postupuje pri žiadosti obyvateľov Vážskej ulici, ale i či sa rieši koncepcia statickej dopravy, na ktorú sú v rozpočte peniaze. Rovnako nás zaujímalo, či sa vedenie samosprávy neobáva, že po aktuálne navrhnutej zmene VZN a zvýšení poplatkov za parkovanie, sa ešte viac zvýši tlak a zhorší situácia v uliciach ako je Vážska. Konkrétne odpovede k jednotlivým otázkam sme nedostali. Hovorkyňa Drahomíra Moretová reagovala stručne: „Situácia sa rieši, bude rozoberaná na rokovaní MsZ.“

Otázka, či Mesto Piešťany nemalo najskôr povedať ako riešiť parkovanie koncepčne vo všetkých súvislostiach a nadväznostiach a až potom pristúpiť k zmene VZN, zdražovaniu a rozširovaniu spoplatnených zón, tak zostáva otvorená.

-th- Foto: Emil Šimo

REKLAMA