Úvod Aktuality Obyvatelia sa z CENTROOMu musia vysťahovať už dnes, budove hrozí zrútenie

Obyvatelia sa z CENTROOMu musia vysťahovať už dnes, budove hrozí zrútenie

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Stav budovy CENTROOMu je kritický a obyvatelia sa musia vysťahovať už dnes, zostať môžu len na vlastné riziko. Budove reálne hrozí reťazové zrútenie bez akýchkoľvek predchádzajúcich varovaní, pretože stavba má vážne statické poruchy 젠 메이트 다운로드. Pozorovateľné vychýlenie dosahuje na niektorých miestach na najvyšších poschodiach až 2 centimetre a dochádza až k 200 percentnému zaťaženiu niektorých prvkov, pričom k závažné pochybenia nastali už v projekte website. Situácia je kritická približne pre 50 obyvateľov, ktorým sa mesto snaží pomôcť s nájdením náhradného ubytovania a ochrany ich majetku.

IMG_3553_resize_resizeKrízový štáb zložený zo zástupcov mesta, polície, mestskej polície a hasičov dnes preberal vzniknutú situáciu niekoľko hodín 1987 free download. Najdôležitejšia a prvoradá je podľa všetkých zúčastnených ochrana ľudských životov. Vypratanie budovy bolo dnes oznámené, ale prístupu obyvateľov do bytov štátne orgány zákonne zabrániť nemôžu 윈도우 10 아이튠즈 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Na dnešnej tlačovej konferencii usporiadanej na Mestskom úrade kvôli mimoriadnej situácii o faktoch informoval primátor Miloš Tamajka, viceprimátor Michal Hynek a Ivan Pauer, ktorý je poverený vedením oddelenia stavebných služieb 멜론 차트 top 100 다운로드. V prípade najhoršieho scenára by sa budova zrútila dovnútra, pretože najviac namáhaný je stred stavby. Ohrozené sú aj obchody nachádzajúce sa na prízemí Centroomu, chodci v okolí 3 – 4 metrov a aj autá smerujúce na parkovisko v Auparku usim. To by malo byť v dohľadnej dobe uzavreté. Samotný Aupark bezprostredne ohrozený nie je nakoľko budovy sú konštrukčne oddelené.

IMG_3549_resize_resize

„Chyby v projekte sú obzvlášť závažné, nakoľko v ich dôsledku môže nastať takzvané krehké porušenie alebo zlyhanie konštrukcie 유니클로 화면보호기 다운로드. Tieto vady sa neprejavia spôsobom, ktorý sa dá vizuálne ľahko zistiť, napríklad vznikom trhlín a priehybov, ale vedú k prakticky bez varovných signálov priamo ku kolapsu konštrukcie, v najhoršom prípade k reťazovému zrúteniu budovy Nero BurningRom 7 download. S ohľadom na riziko odporúčame preveriť aj ostatné konštrukcie a navrhnúť vhodné sanačné opatrenia. Okamžitá sanácia vyššie uvedených častí konštrukcie je nevyhnutná,“ znela časť statického posudku, ktorú prečítal Ivan Pauer Sudden Strike 2.

IMG_3564_resize_resize

Posudok si spoločnosť BK Group, ktorej zástupcovia sa tiež zúčastnili na tlačovej konferencii dala vypracovať v auguste a k dispozícii ho mala 6 새벽 기도 음악 다운로드. októbra. Spoločnosť na vzniknutú situáciu reagovala okamžite, zvolala majiteľov bytov a oboznámila ich so situáciou. Firma, ktorá je zároveň aj správcom budovy zhodnotila, že najdôležitejším je momentálne ochrana životov ochrana obyvateľov je na prvom mieste.

Obyvatelia sú momentálne rozdelení na dva tábory, pričom riziko chápu všetci, ale len jeden akceptuje vysťahovanie. Najhoršie sú na tom ľudia, ktorí nemajú inú možnosť ubytovania. Tým chce radnica zabezpečiť náhradné ubytovanie v hoteloch alebo penziónoch a takisto zabezpečiť ochranu majetku po vyprataní stavby v strážených priestoroch.

-lt-

REKLAMA