Connect with us

Aktuality

Obnovený úsek Vážskej cyklomagistrály medzi Piešťanmi a Hornou Stredou slávnostne otvorili

V piatok 20. mája bola cyklistom, ale i korčuliarom, slávnostne odovzdaná do užívania ďalšia zrekonštruovaná trasa Vážskej cyklomagistrály. 3,6 km dlhý úsek z Piešťan do Hornej Stredy tak vytvoril napojenie na už skôr rekonštruované časti v Trenčianskom kraji.

Published

on

Reklama
Reklama

Na časti zrekonštruovanej cyklomagistrály vedúcej vo telese hrádze Biskupického kanála sú osadené obrubníky a zároveň aj fólie proti prerastaniu koreňov blízkych stromov. Asfalt by tak mal vydržať dlhšie ak v iných miestach napríklad pri nádrži Sĺňava, kde na okrajoch dochádza k jeho deštrukcii. Ďalej je položený asfalt na pôvodnej komunikácii, čo by bol odborníkov malo zabezpečiť jeho stabilitu a okraje by sa nemali prepadávať.

Súčasťou cyklomagistrály aj agátový altánok s lavičkami stolom a dvomi stojanmi na bicykle. Jeho strecha bude zelená, keď na nej vyrastie vysiata tráva. V altánku je možné nabiť si mobilné zariadenia na fotovoltaickom paneli s dvomi zásuvkami.

Celková investícia do tohto úseku predstavuje 490-tisíc eur a financovaná bola z Integrovaného regionálneho operačného programu. Župa už získala nenávratný finančný príspevok aj na úsek Vážskej cyklomagistrály medzi Sereďou a Šúrovcami, ktorý by sa mal začať stavať  v lete tohto roka.  Ďalšie úseky, ktoré sú v rôznych fázach rozpracovanosti projektovej dokumentácie a získavania finančných prostriedkov sú medzi Šúrovcami, Siladicami, Hornými Zelenicami a Hlohovcom.

Reklama

-red- Zdroj: TTSK

Populárne články