Connect with us

Aktuality

Obec Banka organizuje zbierku pre Ukrajinu

Slováci rozbehli pre obyvateľov Ukrajiny množstvo zbierok. Cez víkend už priniesli množstvo vecí a liekov. Zbierku teraz organizuje aj obec Banka.

Published

on

Reklama
Reklama

Zbierok pre obyvateľov Ukrajiny pribúda. Za víkend sa priniesli obyvatelia Piešťan a okolia množstvo vecí do budovy bývalého Telekomu, zbierka pokračuje ďalej a veci môžete priniesť tiež do Arty.  Vďaka štedrosti ľudí z regiónu sa za  jeden deň vyzbierali tiež lieky a zdravotnícke pomôcky v hodnote približne 5000 eur.  Tie budú smerovať do Užhorodu, odkiaľ do poľnej nemocnice v Kyjeve a ďalších miest po Ukrajine.

Obec Banka sa taktiež obrátila  na spoluobčanov s prosbou o materiálnu pomoc pre občanov Ukrajiny, ktorí sú od štvrtka zasiahnutí vojnou a museli opustiť svoje domovy.

Materiálnu je možné priniesť na obecný úrad od dnes  do piatka počas úradných hodín:
PONDELOK 08:00 – 12:00 | 13:00 – 14:30
UTOROK 08:00 – 12:00
STREDA 08:00 – 12:00 | 13:00 – 17:00
ŠTVRTOK (nestránkový deň)
️PIATOK 08:00 – 12:00

Potrebné sú najmä trvanlivé potraviny ako konzervy s mäsom/rybami, paštéty, strukoviny, instantné polievky, zaváraniny, džemy, káva, čaj, cukor, med, soľ, cestoviny, či omáčky na cestoviny. Ďalej potraviny pre deti ako detské príkrmy, sušené materské mlieko, detská výživa, krupica, kaše.

Reklama

Z hygienických potrieb sú potrebné toaletný papier, dámske hygienické pomôcky (vložky, tampóny), plienky (všetky veľkosti), vlhčené vreckovky, jednorazové holiace strojčeky, pena na holenie, šampóny a sprchovacie gély, pracie prostriedky, prostriedky na umývanie riadu, dezinfekcia.

Vítané sú tiež teplé deky, spacie vaky, lekárničky a zdravotnícky materiál pre potreby prvej pomoci.

-red-

 

Populárne články