Connect with us

Aktuality

Nemocnica v Hlohovci ponúka pred vojnou utekajúcim Ukrajincom ubytovanie aj prácu

Nemocnica v Hlohovci, ktorá sa zameriava na komplexnú starostlivosť o dlhodobo chorých a rehabilitáciu, ponúka pre ľudí utekajúcich z Ukrajiny ubytovanie aj prácu.

Published

on

Reklama
Reklama

„S veľkým smútkom sledujeme udalosti, ktoré sa odohrávajú u našich východných susedov. V takýchto ťažkých chvíľach je potrebná pomoc každého z nás. Ukrajinským vojnovým utečencom sme sa rozhodli pomôcť aj my. Poskytneme ubytovanie pre 24 ľudí (zdravotníkov – doktorov/sestry a ich rodinných príslušníkov). V prerobenej nemocnici (ešte čakajúcej na spustenie prevádzky) im ponúkneme moderné ubytovanie, spolu so stravou, vysokorýchlostným internetom a TV,“ informovali predstavitelia nemocnice na sociálnej siete.

Ďalej uviedli, že v prípade záujmu vedia poskytnúť prácu v ich zdravotníckom zariadení, alebo v desiatkach spriaznených zariadení naprieč Slovenskom a Českom. Koľko ľudí z Ukrajiny so zdravotníckym vzdelaním túto ponuku využije, je nateraz otázne, keďže pri vojnovom konflikte zdravotníkov potrebuje predovšetkým sama Ukrajina.

Pokiaľ sa nájdu záujemcovia, môžu sa so žiadosťou obrátiť na zuzana.pipiskova@mphc.sk.
-red-

Reklama

Populárne články