Connect with us

Aktuality

O voľbe prezidenta i stave spoločnosti budú diskutovať aj advokát R. Kvasnica a riaditeľ NOS J. Orlovský

Published

on

Reklama

Týždeň pred prezidentskými voľbami a viac ako roku po smrti Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa v Elektrárni Piešťany uskutoční diskusia Marec 2019: Mesiac prezidentských volieb. Diskutovať bude advokát, psychologička, riaditeľ nadácie i spoluorganizátorka zhromaždení.

„Pozvanie prijali výnimoční hostia. Roman Kvasnica – advokát rodiny zavraždenej Martiny Kušnírovej, Ján Orlovský – riaditeľ Nadácie otvorenej spoločnosti, Táňa Sedláková – sociálna psychologička, iniciatíva Za slušné Slovensko a Mária Zelenayová, študentka a spoluorganizátorka zhromaždení Za slušné Slovensko v Piešťanoch,“ pozývajú organizátori z iniciatívy Piešťanský okruh a Za slušné Slovensko.

Reklama

Iniciatíva Za slušné Slovensko organizuje diskusie a stretnutia v menších i väčších slovenských mestách, ktorých cieľom je  spoločne hovoriť o tom, prečo je dôležité ísť voliť, aké má prezident kompetencie a prečo je dôležité hľadať demokratického a proeurópskeho kandidáta. Rovnako by ste sa mali dozvedieť, prečo by sme sa mali zaujímať o prezidentské voľby. Hostia sa budú tiež venovať téme, aký je stav občianskej spoločnosti v rôznych regiónoch i v Piešťanoch. 

Podujatie sa uskutoční v sobotu 9.marca o 18:00 h. V rámci programu vystúpia hudobní hostia Tono S a Vec. Moderuje Martin Strižinec.

Reklama

 

ROMAN KVASNICA – ADVOKÁT

Pred rokom 1989 pracoval ako prokurátor, v roku 1991 sa stal advokátom. Okrem iného obhajoval Hedvigu Malinovú. Bol spolupodieľnikom vo vydavateľstve W Press, ktoré vydáva časopis .týždeň. Ako advokát OTP Banky podal trestné oznámenie na Mariána Kočnera za vyhrážanie.  Aktuálne je právnym zástupcom Zlatice Kušnírovej. 

 

JÁN ORLOVSKÝ – RIADITEĽ NADÁCIE OTVORENEJ SPOLOČNOSTI

V Piešťanoch žil od šiestich rokov. Je absolventom Gymnázia Pierra de Coubertina a Fakulty telovýchovy a športu v Bratislave. Postgraduálne štúdium medzinárodných vzťahov absolvoval na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Pracoval v oblasti medzinárodných vzťahov, neskôr ako hovorca Západoslovenskej energetiky, a.s.  Pôsobil tiež ako hovorca strany Sieť a v súčasnosti je výkonným riaditeľom Nadácie otvorenej spoločnosti.

Bol iniciátorom rekonštrukcie  Elektrárne Piešťany, za čo získal ocenenie Kultúrna osobnosť mesta Piešťany za rok 2014.

 

TÁŇA SEDLÁKOVÁ – SOCIÁLNA PSYCHOLOGIČKA

Pochádza z Krakovian pri Piešťanoch, vyštudovala sociálnu psychológiu v Brne, pracuje vo výskume individuálneho starnutia človeka a jeho spoločenských významoch, spoluzakladala občianske združenie Zrejme, kde momentálne pracuje.

Spolupracovala so Sokratovym inštitútom ako mentorka, organizuje medzigeneračný festival Old´s cool v Bratislave a Košiciach a je jednou z tvárí iniciatívy Za slušné Slovensko.

MÁRIA ZELENAYOVÁ – ŠTUDENTKA  

Absolvovala ročný program v Kolégiu Antona Neuwirtha.   Je spoluorganizátorkou zhromaždení Za slušné Slovensko v Piešťanoch.

-red-

Populárne články