Connect with us

Aktuality

O Piešťany sa v Londýne zaujímal aj Travel Channel

Published

on

Reklama

Britskí novinári označili Slovensko za ideálnu destináciu počas hospodárskej recesie. Prezentácia našej kraniny na Letných olympijských hrách bola podľa Slovenskej agentúry pre cestovný (SACR) ruch úspešná.

[singlepic id=33950 w=320 h=240 float=right]Momentálne SACR pripravuje pre vybraných zástupcov britských médií infocestu, v rámci ktorej majú navštíviť aj Piešťany. Kontakty s nim nadviazali počas prezentácie Slovenska v Sportscafé, ktoré bolo miestom stretávania Slovákov počas olympiády. Uskutočnili sa aj pracovné raňajky, kde boli prítomní novinári z Travel Channel, Travel Mind, Daily Mail Ski & Snowboard, BMI Publishing a žurnalisti na voľnej nohe.

Reklama

„Zaujímali o mesto ako také a jeho dostupnosť z Bratislavy a medzinárodných letísk vo Viedni a Budapešti,“ uviedla riaditeľka Rezortu Piešťany Katarína Hallová. „Niektorí brtistskí novinári označili Slovensko za ideálnu destináciu pre Britov v čase hospodárskej recesie a ich záujmu o menej známe destinácie v rámci Európy,“ doplnila hovorkyňa SACR Nora Gubková.

[singlepic id=33951 w=320 h=240 float=right]Dobré ohlasy malo podľa jej slov aj stretnutie s tamojšími touroperátormi. Britský trh má podľa údajov Štatistického úradu rastový potenciál v oblasti príjazdu turistov na Slovensko.

Reklama

Po prezentácii celej krajiny nasledovalo osobné stretnutie, na ktorom mali zastúpenie Bratislava, Piešťany, Park Snow Donovaly a AquaCity Poprad. „Zástupcov cestovných kancelárii orientujúcich sa na solventnejších klientov oslovila ponuka Slovenských liečebných kúpeľov, a to najmä hotela Thermia Palace. Kvitovali aj prítomnosť golfového ihriska na Kúpeľnom ostrove. Zaujali aj cenovo výhodné pobytové balíky hotelov Máj a Park,“ informovala Katarína Hallová.

Dodala, že prezentačný stánok, prepravu materiálov, priestory v Slovenskom dome aj ostatné náklady spojené s prezentáciami pre cestovné kancelárie a média boli hradené z prostriedkov SACR. Podľa Nory Gubkovej si účastníci hradili dopravu a ubytovanie. Aké boli náklady SACR na celú prezentáciu Slovenska na olympiáde neuviedla.

Text: M. Palkovič Foto: SACR

Populárne články