Connect with us

Aktuality

Meteorológovia varujú: Čaká nás tropický týždeň!

Published

on

Reklama
Reklama

Denné teploty vzduchu v najbližších dňoch v okolí Piešťan dosiahnu hodnoty 35 až 37 °C. Na pondelok 20. a utorok 21. augusta vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahu 2. stupňa.

[singlepic id=1533 w=320 h=240 float=left]„V okrese Piešťany sa očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 – 37 °C. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ píše sa na webe SHMÚ.

Nad našim územím sa udržiava oblasť vyššieho tlaku vzduchu a súčasne k nám od juhozápadu prúdi teplý vzduch. Toto prúdenie pretrvá aj v ďalších dňoch. Teploty podľa meteorológov neklesnú ani v druhej polovici týždňa a stále sa budú pohybovať v rozpätí 32 až 36 °C.

Odborníci odporúčajú nezdržiavať sa na priamom slnku a dodoržiavať pitný režim. Piť veľa tekutín by mali predovšetkým najviac ohrozené skupiny – seniori a deti.

Reklama

Text a foto: mp

Populárne články