Connect with us

Aktuality

NÚRCH s NAW sa zlučovať nebudú, do ukončenia výberového konania povedie ústav Michal Fajin

Published

on

Reklama

Národný ústav reumatických chorôb v Piešťanoch vedie od 26. januára nový dočasný riaditeľ Michal Fajin, ktorý v ústave pôsobil ako ekonomický námestník.   Jozef Rovenský sa riadiacej funkcie vzdal na základe vlastného rozhodnutia, na poste šéfa pôsobil od roku 1990. Diskutujúci ohľadom tejto témy na sociálnej sieti upozorňovali na hroziace zlúčenie NÚRCH-u s Nemocnicou Alexandra Wintera v Piešťanoch, Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky informovalo, že nič podobné neplánuje. Dočasný riaditeľ Michal Fajin by mal viesť ústav až do ukončenia výberového konania. 

IMG_6903_resize

Reklama

„Národný ústav reumatických chorôb je špecializované zdravotnícke zariadenie zamerané na výskum a liečbu reumatických chorôb, jediné svojho druhu na Slovensku a má vysoký kredit aj v zahraničí. Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky neplánuje jeho zlúčenie s Nemocnicou Alexandra Wintera v Piešťanoch. Toto zlúčenie by nebolo možné aj preto, že ide o dve rozdielne právne entity,“ uviedol za ministerstvo Tomáš Kuča, riaditeľ tlačového oddelenia.

K výmenám vedúcich pracovníkov a dozorných orgánov dochádza dohromady v 28 príspevkových organizáciách v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky. Podľa vyjadrenia rezortu zdravotníctva sa tak deje z dôvodu efektívneho a zodpovedného dohliadania nad organizáciami.

Reklama

-lt/Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, Národný ústav reumatických chorôb v Piešťanoch/Foto: Národný ústav reumatických chorôb v Piešťanoch, archív-

Populárne články