Úvod Aktuality Núdzni, bezdomovci i dobrovoľníci upratovali pri Váhu

Núdzni, bezdomovci i dobrovoľníci upratovali pri Váhu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Obyvatelia zariadenia sociálnych služieb Domum, ľudia bez domova, ktorých v zime zohriala Polievka zo srdca a viacerí dobrovoľníci z Piešťan upratovali v sobotu 25 Harry Potter Mixed Blood Prince. marca brehy Váhu v lokalite Prúdov. Cieľom akcie bolo núdznych a bezdomovcov zapojiť do verejnoprospešných prác, a tak ich postupne vťahovať späť do štandardného života 리얼 레이싱 다운로드. Organizátori boli príjemne prekvapení účasťou, keď prišlo približne štyridsať ľudí.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Za touto aktivitou stoja predovšetkým dobrovoľníci z farnosti sv 네이버 티비 캐스트 다운로드. Cyrila a Metoda, ako aj zo spoločenstva CVX od pátrov Jezuitov.  V januári počas najväčších mrazov realizovali projekt Polievka zo srdca, ktorý inicioval dekan Jozef Gallovič, avšak už pri prvých koordinačných stretnutiach zo zástupcami samosprávy a Trnavskej arcidiecéznej charity hľadali všetci zainteresovaní spôsob ako ľudí bez domova a núdznych zapojiť do spoločensky prospešných aktivít mysql manual.  Núdzni a bezdomovci vďaka nim môžu pochopiť svoju hodnotu a uvedomiť si, že aj oni sa môžu odvďačiť za podporu, ktorú dostanú. Rovnako niektorí z nich môžu postupne opäť získavať pracovné návyky a mať možnosť následne sa zamestnať 이젠 잊기로 해요 다운로드.

Prvá brigáda bola naplánovaná na predminulú sobotu, ale práce vonku prekazil dážď 신세계 쇼핑 다운로드. Napriek tomu sa nezaháľalo a obyvatelia azylového domu Domum spolu s dobrovoľníkmi sa pustili do upratovania zariadenia. Odmenou im bola polievka uvarená piešťanskou reštauráciou Le Griffon 크롬 앱 다운로드.

Čistenia Vážskeho ostrova, konkrétne štrkových pláží a Vrbiny v blízkosti Prúdov, ktoré v lete využíva na relax množstvo Piešťancov, sa zúčastnilo približne 25 dospelých a 15 detí drive photo. Išlo prevažne o ľudí z Domumu zo zariadenia núdzového bývania i útulku. Pridali sa tiež niekoľkí ľudia žijúci na ulici a dobrovoľníci z radov Piešťancov, ktorí išli príkladom 익스플로러 10 다운로드.  Všetkých po práci čakala odmena  v podobe polievky z reštaurácie Le Griffon a deťom urobila radosť pizza z pizzerie U Páva logic pro x 다운로드. Núdzni rovnako dostali potravinové balíčky, ktoré zbierkami zabezpečuje Trnavská arcidiecézna charita. Materiálnu podporu upratovania poskytli spoločnosti  Emaila a iFocus, s ktorými mienia dobrovoľníci spolupracovať aj na ďalších projektoch. Odvoz vyzbieraného odpadu zabezpečili pracovníci Slovenského vodohospodárskeho podniku.

-red- Foto: th

REKLAMA