Connect with us

Aktuality

Núdzni bez domova mali tento rok štedrú večeru dvakrát

Published

on

Reklama

Ľudia v núdzi bez domova žijúci na ulici, či v azylovom dome mali tento rok spríjemnené Vianoce dvakrát. Okrem tradičnej štedrej večere v azylovom dome Domum, dostali deň pred Vianocami chutné jedlo aj vrámci projektu Polievka z lásky.

Projekt Polievka z lásky, kedy núdzni dostávajú počas zimy teplé jedlo dva razy do týždňa, realizujú dobrovoľníci zo Spoločenstva kresťanského života CVX na pomoc núdznym a ľudom bez domova pri reholi Jezuitov. V predvianočnú sobotu boli stoly v priestoroch denného centra Svornosť na Vážskej ulici bohatšie naplnené ako inokedy, najmä vďaka reštaurácii Zuckmann, aby aj ľudia bez domova mohli prežiť radosťou naplnené sviatky.

Reklama

„Z príležitosti najväčšieho radostného sviatku Narodenia Pána vyslovujeme vďaku Mestu Piešťany za podporu a možnosť realizovať túto našu službu v jeho priestoroch. Ďakujeme všetkým spolupracovníkom za ich nezištnú a obetavú pomoc bez náhrady, všetkým známym a neznámym dobrodincom a donátorom za finančné dary a materiálne zabezpečenie našej činnosti. Vďaka patrí tiež všetkým reštauračným spoločnostiam, ktoré sa spolupodieľajú na uskutočnení tejto akcie a to Peter Majerník – Stravovacie služby Piešťany, reštaurácie Scherry, Zukmann a La musica. Vdaka tejto pomoci môžeme uskutočnovať našu službu z lásky pre všetkých, ktorí nemajú domov ešte daľšie mesiace,“ hovorí Stanislav Chmelo, jeden z dobrovoľníkov.

Reklama

Štedrú večeru dostali núdzni aj v nedeľu na Štedrý deň. Už tradične im ju zabezpečujú v azylovom dome Domum, ktorý je mestským účelovým zariadením. Podávať sa mohla vďaka hotelom Park a Pavla, ktoré ju pripravili. Pozostávala z vianočnej klasiky – kapustnice, šalátu a ryby.

Azylový dom poskytuje núdznym svoje priestory Noclahárne a  Útulku. Počas zimy sa kapacity oboch plnia na maximum. Aktuálne využíva Noclaháreň deväť ľudí a Útulok dvadsaťsedem. Počas tuhých mrazov dokážu v zariadení prichýliť vďaka prístelkám ešte ďalších pár ľudí.

-th- Foto: -isch-

Populárne články