Connect with us

Aktuality

Nový riaditeľ chce nemocnicu resuscitovať

Published

on

Reklama
Reklama

Počas uplynulých rokov bolo v piešťanskej Nemocnici Alexandra Wintera premárnených množstvo príležitostí, myslí si Róber Mamrilla. On sám ju chce „resuscitovať a urobiť z nej prosperujúce zariadenie.“ Riaditeľom je od júna tohto roku. Pôvodne bol správnou radou menovaný do tejto funkcie dočasne, na šesť mesiacov. Pred niekoľkými týždňami vyhral výberové konanie, ktoré ho na poste šéfa potvrdilo. Svoje priority predstavil médiám 7. októbra.

[singlepic id=20766 w=320 h=240 float=right]„Jedna z hlavných úloh, ktoré riešim je príprava koncepcie tejto nemocnice na rok 2012 -2015. Na budúci rok rozpočet, ktorý bude rozbitý na drobné a potom výhľadovo 2015 – 2020,“ informoval R. Mamrilla.

NAW má podľa jeho slov veľmi dobré portfólio produktovej línie zdravotnej starostlivosti. „Dá sa na ňom stavať. A je tu veľmi dobrý tím lekárov. Ja tvrdím, že najväčším aktívom každej firmy je ľudský kapitál. A ten tu je,“ konštatoval riaditeľ.

[singlepic id=9110 w=320 h=240 float=left]Rozpory ohľadom podania výpovedí zo strany tretiny lekárov nevyjasnil. Nemocnica však podľa neho môže fungovať aj ďalej. „Je niekoľko možných scenárov. Ale ak tu bude kľud, bude sa pracovať a nebude sa robiť politika, tak viem túto nemocnicu posunúť ďalej,“ prisľúbil R. Mamrilla. K možnosti zrušenia NAW dodal: „Treba veľmi vážne povedať, že ak by zanikli niektoré činnosti, z dôvodu nejakej nepredvídanej udalosti, tak sa to môže stať.“

Reklama

Lekári aj zdravotnícky personál si podľa neho zaslúžia vyššie platy, problém vidí v nespravodlivom tabuľkovom odmeňovaní a riešenie v meraní výkonov, na ktoré bude naviazaný odmeňovací systém.

[singlepic id=9108 w=320 h=240 float=right]Otázku niektorých nehnuteľností, napríklad polikliniky, by mala podľa neho riešiť správna rada. „Sú to veci, ktoré by sme mohli riešiť na väčšom fóre. To znamená pobaviť sa s mestom o nejakej možnej spolupráci a vymyslieť, aby to bolo účelne využité,“ povedal a nevylúčil ani odpredaj za účelom získania hotovosti.

Veľkou výhodou nemocnice je podľa neho fakt, že v Piešťanoch sídli Národný ústav reumatických chorôb a sú tu zároveň kúpele. „Podľa môjho názoru sme odsúdení na spoluprácu. Ja tu vidím možnosti, len treba vyrokovať nejaké vzájomne výhodné kroky, ale je tu priestor pomáhať si.“ Pre kúpele už NAW robí hematologické, biochemické a mikrobiologické vyšetrenia.

Text: M. Palkovič Foto: Archív NAW a T. Hudcovič

Populárne články