Connect with us

Aktuality

Nový rekord v počte účastníkov PN-inline

Published

on

Reklama

Piešťanci dokázali, že milujú kolesá. Je jedno či sú na korčuliach, bicykloch, alebo kočíkoch. Tretieho ročníka podujatia Aupark  PN-inline sa zúčastnil doposiaľ najvyšší počet ľudí. V mieste oficiálneho sčítania na ulici A. Hlinku ich bolo 297 (2011 – 264, 2012 – 240), a to sa podľa organizátorov už cestou asi 20 ľudí odpojilo, takže počet účastníkov určite presiahol tri stovky.  Okrem tradičných korčulí, bicyklov, či kolobežiek sa tento rok večernými ulicami prehnalo aj jedno lietadlo.

_MG_4087

Reklama

Akcia začala stretnutím pri Auparku na Námestí slobody, kde  korčuliari z klubu i-riders predviedli svoju freestyle exhibíciu a účastníci si mohli užiť darčeky partnerov podujatia. Potom už nasledoval štart 10 kilometrovej jazdy.  Organizátori podujatia pôvodne plánovali na tento rok novú trasu, ale napokon sa išlo po odskúšanej minuloročnej. Na nej preverila korčuliarov najmä Dlhá ulica, ktorá je jedna z najrozbitejších v Piešťanoch. Naopak príjemnú jazdu si mohli vychutnať na obnovenej Teplickej ulici.

Inšpiráciou vzniku PN-inline, bolo podujatie bratislava-inline, ktoré oslavuje v hlavnom meste svoj 10. ročník. Počas leta sa stretáva v bratislavských uliciach každý piatok viac ako tisíc korčuliarov. Na poslednej jazde bolo 1591 účastníkov a tak organizátori „hecovali“ Piešťancov či tento počet tromfnú. Nestalo sa, ale keď zoberieme do úvahy počet obyvateľov Piešťan rádovo 30000 a počet obyvateľov Bratislavy 450000, tak Piešťany sú na tom s účasťou oveľa lepšie. Kým podujatia v našom meste sa zúčastnilo približne 1 percento obyvateľov, v Bratislave je to len 0,35 percenta. Ak by sa mali Bratislavčania vyrovnať Piešťancom, muselo by ich prísť 4500.

Reklama

Pozrite sa ako tohtoročné PN-inline vyzeralo:

[nggallery id=2445]

Autor: ht Foto: T. Hudcovič

Populárne články