Connect with us

Aktuality

Nový primátor už podpísal prvý verejný materiál – o referende

Published

on

Reklama

Novozvolený primátor mesta Piešťany Miloš Tamajka sa po štvrtkovom sľube už ujal oficiálne svojej funkcie. Na webovej stránke Mesta Piešťany sa už objavil prvý verejný materiál, podpísaný jeho rukou – ide o určenie okrskov na konanie referenda a miestností na hlasovanie.  Referendum o rodine sa bude konať 7. februára.

MsZ 11.12.14. 016

Reklama

Referendum o ochrane rodiny vyhlásil prezident Andrej Kiska na základe petície Aliancie za rodinu v stredu 27. novembra, po rozhodnutí Ústavného súdu Slovenskej republiky. Ten rozhodol, že tretia referendová otázka: „Súhlasíte s tým, aby žiadnemu inému spolužitiu osôb okrem manželstva nebola priznaná osobitná ochrana, práva a povinnosti, ktoré sú právnymi normami k 1. marcu 2014 priznané iba manželstvu a manželom – najmä uznanie, registrácia či evidovanie ako životného spoločenstva pred verejnou autoritou, možnosť osvojenia dieťaťa druhým manželom rodiča?“ nie je v súlade s Ústavou SR.

Pôvodne referendum obsahovalo štyri otázky, po úprave v ňom budú tieto tri otázky:

Reklama

1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?

2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?

3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samy nesúhlasia s obsahom vyučovania?

(red)

REKLAMA

Plesen_banner w

 

Populárne články