Connect with us

Aktuality

Noví poslanci a primátor zložili sľub

Vo štvrtok 24. novembra 2022 sa uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Piešťany.

Published

on

Reklama
Reklama

Poslanecký sľub v priestoroch kinosály KSC Fontána zložilo okrem primátora aj dvadsať poslancov. Jeden poslanec (Jozef Drahovský) sa z ustanovujúceho zasadnutia ospravedlnil, svoj sľub dodatočne zloží na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Spomedzi 21 poslancov obhájilo svoj post 11, k ním pribudlo 10 nových poslancov. Novým zástupcom primátora bude od 25. novembra 2022 Ján Krupa.

Peter Jančovič vo svojom príhovore pred hosťami v sále poďakoval obyvateľom mesta za dôveru a v krátkosti zhodnotil predošlé obdobie.

Primátor vo svojom príhovore spomenul výzvy a ciele, ktoré samosprávu čakajú: „Cieľ máme jasný, a to prosperujúce a dobre spravované Piešťany. To, čo je potrebné v Piešťanoch robiť pre lepší život obyvateľov, nemusíme hľadať. To je dané a poznané. Našou úlohou je mať odvahu, energiu a odhodlanie urobiť to. Výzvy sú jasné: zlepšiť kvalitu budov škôl a škôlok, zabezpečiť potrebnú sociálnu starostlivosť o občanov, zlepšiť nevyhovujúci stav ciest a chodníkov. Dôležitosť kladiem na ochranu životného prostredia, v ktorom žijeme, predovšetkým v kontexte klimatickej zmeny. Je potrebné vytvárať podmienky pre rozvoj zdravého životného štýlu prostredníctvom podpory športu, ale aj podmienky pre zabezpečenie kultúrneho vyžitia. Súčasťou moderného a dobre spravovaného mesta bezpochyby majú byť kvalitné verejné priestranstvá, ktoré sú každodennou súčasťou nášho života. Kvalitné a efektívne osvetlenie ulíc je dôležité z hľadiska bezpečnosti, ale aj ekonomiky.“

Reklama

Okrem toho pre svoje druhé volebné obdobie pripomenul, že Piešťany sú mestom cestovného ruchu: „Morálnou povinnosťou nás Piešťancov je neustále vytvárať podmienky pre rozvoj cestovného ruchu v duchu odkazu rodiny Winterovcov. No a nezanedbateľnou výzvou pre rok 2023 je aj dôstojné oslávenie 910. výročia prvej písomnej zmienky o Piešťanoch.“

Po slávnostnej časti so zložením sľubov primátora a zvolených poslancov nasledovalo riadne pracovné rokovanie, na ktorom poslanci zvolili členov novej mestskej rady a pracovných komisií z radov poslancov. Rovnako medzi sebou poverili kolegov, ktorí budú vykonávať občianske obrady.

Zdroj: TS – Mesto Piešťany

Populárne články