Connect with us

Aktuality

Nočné výbuchy na Juhu rozmetali kontajnery

Published

on

Reklama
Reklama

Aktualizované – Pár nocí po sebe zobudil obyvateľov sídliska Juh zvuk silnej detonácie. Nočné výbuchy doslova roztrhali na kusy dva žlté plastové kontajnery. Prípadom sa zaoberá polícia a miesto si obzrel aj privolaný pyrotechnik. Prvý odhad, že do nich niekto hodil podomácky vyrobenú výbušninu sa zatiaľ nepotvrdil.  Podľa vyjadrenia krajskej hovorkyne zrejme išlo zábavnú pyrotechniku.

IMG_9364

 

 

Reklama

„Spávame s manželkou pri otvorenom okne a dnes okolo polnoci nás zobudil strašný výbuch. Neznelo to, ako keď niekto hodí petardu a ten zvuk sa ešte aj odrážal od okolitých činžiakov,“ povedal nám jeden z obyvateľov činžiaku na Javorovej ulici. Ráno, keď videl, čo sa stalo s kontajnerom, zavolal na políciu, ktorá privolala aj pyrotechnika. Ten síce záver nepovedal, ale podľa svedka situáciu vraj ohodnotil skôr na podomácky vyrobenú výbušninu, aj kvôli tomu, že smetnú nádobu rozmetalo na niekoľko kusov. Veľký vrchnák výbuch odhodil dokonca za plot susednej záhrady.

IMG_9375
Podobná detonácia rezonovala sídliskom aj predošlú noc. Za obeť mu padol ďalší žltý kontajner o pár metrov ďalej. Aj tu výbušnina roztrhla nádobu na niekoľko kusov a vrchný diel ležal až za ohradou stanovišťa pre kontajnery. Neporiadok a pozostatky výbuchu už upratovali aj pracovníci firmy, ktorá vyváža odpad. O vyjadrenie sme požiadal aj Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave. Dnes o tretej popoludní sme od hovorkyne KRP Márie Linkešovej dostali toto stanovisko:

„Polícia prijala oznámenie o poškodenej smetnej nádobe krátko po polnoci. Výbuch a poškodenie smetnej nádoby zapríčinila pravdepodobne zábavná pyrotechnika. Piešťanskí policajti vyšetrujú udalosť ako priestupok proti majetku. Podobný prípad zpredošlých nocí nebol polícii nahlásený. Ak si občania všimnú akékoľvek podozrivé konanie osôb vo svojom okolí, všetky informácie môžu poskytnúť obratom polícii.“

IMG_9367

 

IMG_9378

IMG_9377

-ad/th-

Populárne články