Connect with us

Aktuality

Z Piešťan do Prahy sa bez prestupu dostanete už koncom týždňa

Published

on

Reklama
Reklama

Od nedele 11. decembra bude medzi Nitrou a Prahou premávať prvé priame vlakové spojenie, ktoré bude mať zastávku aj v Piešťanoch. Spoločnosť Arriva, ktorá bude spoje prevádzkovať, sľubuje vysoký komfort. V súčasnosti prevádzkuje víkendové spoje medzi Prahou a Trenčínom.

vlaky

Vlakové spojenie, ktoré sa pôvodne končilo v Trenčíne, bude predĺžené a každú sobotu o 7.41 hod. sa cestujúci budú môcť dostať do Prahy bez prestupu. Od apríla bude tento spoj premávať denne a pribudne druhý víkendový spoj o 13.45 hod. Ceny nových liniek a spojov zverejní ARRIVA mesiac pred začiatkom ich prevádzky a zároveň spustí predpredaj na svojej webovej stránke.

Od jari 2017 bude Arriva využívať celkom päť modernizovaných dieselových súprav. Vo vlaku budú mať cestujúci k dispozícii pripojenie na internet, elektrické zásuvky, pohodlné sedadlá, vyhradené miesta pre deti, občerstvenie a pribudnú tiež LCD obrazovky s aktuálnymi informáciami o jazde vlaku, prípojoch či ponuke občerstvenia.

Reklama

interier2trPodľa generálneho riaditeľa spoločnosti Arriva pre SR Lászla Ivana marcové spustenie linky Praha-Trenčín ukázalo, že záujem cestujúcich o priame spojenie Trenčína s Olomoucom je obrovský. Nedeľné spoje sú pravidelne vypredané. Rovnaký názor zdieľa aj generálny riaditeľ Arrivy pre ČR Daniel Adamka: „Na linke do Trenčína sme si overili, že náš vlak dokáže ponúknuť spojenie schopné bez problémov obstáť vedľa konkurenčnej autobusovej dopravy. Teraz budeme tento koncept ďalej rozvíjať. Potenciál vidíme aj v predĺžení linky do Nitry, chceme tak lepšie obslúžiť región stredného Považia, ktoré nemá priame vlakové spojenie s Českom.“

-red, foto: www.ihned.cz, grafika: www.arriva-vlaky.cz-

 

Populárne články