Connect with us

Aktuality

Nezávislí kandidáti predstavili spoločné memorandum

Published

on

Reklama

K iniciatíve Spoločne pre Piešťany sa pridali ďalší dvaja kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva. Sú nimi bývalá riaditeľka nemocnice Zita Bruncková a politológ Stanislav Drabant, takže skupina nezávislých kandidátov na poslancov, podporujúca kandidáta na primátora Tomáša Hudcoviča, má už 14 členov. Iniciatíva včera zverejnila svoje memorandum naliehavých prác pre najbližšie roky inšpirované memorandom Ľudovíta Wintera.

logoSP-512x560[1]Podnikateľ, ktorý sa obrovským spôsobom zaslúžil o rozvoj Piešťan, odovzdal spolu s ďalšími regionálnymi osobnosťami v roku 1919 prezidentovi Masarykovi dokument, v ktorom zhrnul čo je potrebné urobiť pre rozvoj a budovanie Piešťan. Na základe tohto memoranda sa postupne zo zablatenej dediny stali Piešťany vybudovaným mestom. Práve to sa stalo inšpiráciou pre kandidátov do mestského parlamentu, ktorí vytvorili Memoradum naliehavých prác v Piešťanoch pre volebné obdobie 2014 – 2018.

Reklama

Píše sa v ňom, že aktívny marketing by mal rozhýbať cestovný ruch nezávisle od kúpeľov, ale v spolupráci s nimi. To je cesta ako v Piešťanoch zabezpečiť dostatok pracovných miest s dôstojnou mzdou.  Ďalším cieľom je sprístupniť využitie termálnej liečivej vody v prospech Mesta Piešťany. Spoločne pre Piešťany chce tiež vytvoriť priestor pre vyjadrenie občanov, aby povedali, čo považujú za dôležité a kam by mali prioritne  smerovať vybrané zdroje z mestského rozpočtu. V ďalších bodoch autori memoranda zaväzujú k podpore mladých ľudí a rodín, k starostlivosti o seniorov, ale aj k budovaniu cyklotrás. Celé memorandum je prístupné na stránke www.spolocneprepiestany.sk.

K občianskej iniciatíve Spoločne pre Piešťany sa pridali ďalší dvaja nezávislí kandidáti. Ekonómka Zita Bruncková bola riaditeľkou nemocnice v Piešťanoch a v súčasnosti pracuje ako projektová manažérka výstavby vedeckého centra, ktoré vzniká v Krakovanoch a v areáli bývalej Tesly. Stanislav Drabant je absolventom politológie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Okrem iného je aj brankárom florbalového tímu Páv Piešťany.

Reklama

(inf)

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

Populárne články