Connect with us

Aktuality

Nezamestnanosť v okrese je vyše 8 %

Published

on

Reklama
Reklama

Miera nezamestnanosti v okrese Piešťany v januári 2012 v porovnaní s januárom 2011 stúpla zo 7,27 % na 8,60 %.K 31. 1. 2012 bolo evidovaných eviduje 3224 uchádzačov o zamestnanie a 103 voľných pracovných miest na účely sprostredkovania zamestnania.

[singlepic id=26233 w=320 h=240 float=right]Informoval o tom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Piešťany. Najviac uchádzačov o zamestnanie je starších než 50 rokov. Problémy s ich uplatnením sa úrad snaží riešiť odbornými poradenskými službami. Poradcovia odporúčajú klientom absolvovať burzy práce, osobné uchádzanie sa o zamestnanie, návštevu psychológa, posudkového lekára a podobne.

„V súvislosti s tým môže vzniknúť klientovi nárok na uplatnenie finančných príspevkov. Príspevok na náhradu časti cestovných výdavkov súvisiacich s účasťou uchádzačov o zamestnanie na aktivitách v rámci odborných poradenských služieb poskytovaných úradom,“ informovala riaditeľka Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Piešťany Oľga Solmošiová. O náležitostiach žiadostí o príspevok sa môžu klienti poradiť so svojimi poradcami na úrade práce.

Reklama

Zdroj: upsvarpn.sk

Populárne články