Connect with us

Aktuality

Coworking v Piešťanoch skončil

Published

on

Reklama
Reklama

Zdieľanie spoločných priestorov nezávisle od seba pracujúcich profesionálov nemalo v našom meste dostatočnú odozvu. Coworkingové centrum otvorili v septembri minulého roka, ale na konci februára ho museli jeho organizátori zatvoriť. Využívalo ho totiž málo ľudí.

[singlepic id=19971 w=320 h=240 float=right]„Vyskúšali sme v Piešťanoch nový koncept a bohužiaľ nefungoval,“ vysvetlil Michal Valášek, jeden zo zakladateľov coworkingu v našom meste. Nápad vznikol v roku 2005 v San Fanciscu a po celom svete ho využívajú freelanceri, manažéri, právnici, účtovníci, IT špecialisti, grafici a ďalší.

„Nie som si istý, či bola chyba v propagácii. Možno sú Piešťany naozaj na takéto niečo príliš malé mesto alebo sú všetci potencionálni návštevníci v Bratislave,“ povedal M. Valášek a dodal, že napriek tomu, to preňho bola zaujímavá skúsenosť.

Ďalej uviedol, že pravidelnými návštevníkmi piešťanského coworkingového centra boli iba traja ľudia a príležitostných bolo tiež príliš málo: „To ma po ohlasoch pred spustením projektu prekvapilo, ale tak to už asi chodí.“

Reklama

Centrum sídlilo na Hviezdoslavovej ulici, priamo v centre mesta, pričom blízky Aupark poskytoval parkovanie zadarmo. Bolo určené začínajúcim podnikateľom, ktorí si nemôžu dovoliť prenajať vlastnú kanceláriu a platiť drahé nájomné. Okrem iných výhod ponúkalo namiesto práce z domu spestrenie a možnosť pracovať medzi ľuďmi.

Text: Martin Palkovič

Populárne články