Connect with us

Aktuality

Nevideli ste dopravnú nehodu neďaleko Trnavy? Polícia žiada o pomoc

Published

on

Reklama

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá skončila ťažkými zraneniami dvoch takmer 19-ročných mladíkov. Vodič z obce Trakovice v okrese Hlohovec viedol v piatok 3. júna okolo 17:30 osobné auto Opel Tigra na ceste druhej triedy od Trnavy smerom na Špačince. Podľa polície k dopravnej nehode došlo tak, že mladý vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a všetkým okolnostiam, ktoré možno predvídať. Pri prejazde miernou ľavotočivou zákrutou zišiel autom mimo cestu v smere jazdy a tu narazil do betónového plášťa vodného zdroja.

DSC_0046

Reklama

V dôsledku nárazu auto vyletelo do vzduchu, následne sa niekoľkokrát prevrátilo, pričom skončilo na kolesách v poli, asi 80 m od vodného zdroja. Pri dopravnej nehode obaja mladí muži utrpeli ťažké zranenia. Spolujazdca zo Špačiniec previezol vrtuľník leteckej záchrannej služby do nemocnice v Nitre, vodiča previezli do trnavskej nemocnice. Na vylúčenie prítomnosti alkoholu mu bola odobratá krv.

„Polícia žiada svedkov, ktorí dopravnú nehodu videli, aby sa prihlásili a pomohli tak jej čo najrýchlejšiemu objasneniu. Zároveň polícia apeluje na vodičov, aby na cestách dodržiavali predpisy. V mieste, kde došlo k nehode, je znížená rýchlosť z 90 na 70 kilometrov za hodinu. Venovaním sa riadeniu, sledovaním dopravného značenia a dodržiavaním rýchlosti môže každý vodič prispieť k bezpečnosti na cestách a predísť tak zbytočným zraneniam nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Zvlášť obozretne by sa na cestách mali správať mladí vodiči, ktorých skúsenosti nemusia byť dostatočné nato, aby zvládli kritické úseky,“ uviedla v správe Martina Kredatusová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Reklama

DSC_0015

-lt/Zdroj a foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

Populárne články