Connect with us

Aktuality

Neporiadok nerobia len návštevníci z arabských krajín

Published

on

Reklama

Väčšie znečistenie pešej zóny v letných mesiacoch je podľa Služieb mesta Piešťany (SMP) spôsobené väčším množstvom turistov.

„Toto sa deje pravidelne večer na Winterovej ulici. Žiaľ asi nebudeme môcť takéto správanie ovplyvniť,“ napísal nám čitateľ, ktorý poslal aj video. „Prestáva sa mi páčiť  večer na Winterke,“ dodal na záver. Na videu sú zachytené odpadky okolo lavičiek, na ktorých sedia arabské ženy s deťmi.

Reklama

„Väčšie znečistenie Winterovej ulice vrátane pešej zóny v letných mesiacoch spôsobuje väčší počet turistov v našom kúpeľnom meste zo Slovenska, ale i z cudziny, zároveň i vyšší počet terás, ale i viacero sprievodných kultúrnych, športových akcií poriadaných mestom,“ vysvetlil Jaroslav Kravárik, majster strediska údržby SMP.

Reklama

„Samotní návštevníci z arabských krajín nespôsobujú až taký veľký neporiadok, ale ich deti, ktoré sa v popoludňajších a večerných hodinách bicyklujú po pešej zóne a odhadzujú papieriky od sladkostí na zem,“ dodal J. Kravárik.

Oveľa horšie to je podľa jeho slov s letnými terasami. Povinnosťou prevádzkovateľov je po zložení terasy urobiť v okolí poriadok. „Z dôvodu neskorších zatváracích hodín si tento poriadok robia až ráno. A keď v noci fúka silnejší vietor, neporiadok je rozhádzaný po celej pešej zóne,“ povedal majster strediska údržby.

Ďalej dodal, že Služby mesta Piešťany v lete zvyšujú intenzitu čistenia užšieho centra mesta. „Zametací stroj päťkrát týždenne zametá pešiu zónu, ale zametači ručne čistia tieto miesta aj vo voľných dňoch,“ povedal Jaroslav Kravárik a dodal, že SMP zintenzívnili v lete aj vývoz odpadu z košov na smeti v centre. Vyvážajú ich každý deň okrem nediel a sviatkov.

V ďalšom článku sa budeme zaoberať bicyklovaním detí po pešej zóne, na ktoré nás upozornil ten istý čitateľ.

Text: M. Palkovič

Populárne články