Úvod Aktuality Nemocnica vybrala najdrahší tomograf. Súťaž zrušili

Nemocnica vybrala najdrahší tomograf. Súťaž zrušili

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Tender mala vyhrať firma Siemens, ktorá ponúkala prístroj za 846-tisíc eur. Či bol v porovnaní s ostatnými kvalitnejší, je otázne Listening to the Bible. Správna rada Nemocnice Alexandra Wintera (NAW) verejné obstarávanie zrušila.

[singlepic id=28515 w=520 h=340 float=center]

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

 

Piešťanskí pacienti sa nového tomografu tak skoro nedočkajú Movie real download. Výber jeho dodávateľa začal už v decembri minulého roka a po niekoľkomesačnom naťahovaní ho 11. októbra zrušili.

Rozhodla o tom nová správna rada, ktorej členov nominovalo ministerstvo zdravotníctva a NAW 바보의 스카이림 다운로드. Podľa jej predsedníčky Drahoslavy Kupcovovej to bolo na základe rozhodnutia bývalej dozornej rady. Jej zloženie sa taktiež pred časom zmenilo Download The Castle of The Sky. Teraz v nej sedia traja predstavitelia strany Smer-SD – krajská predsedníčka Renáta Zmajkovičová, jej asistentka v parlamente Adriana Herdová a mestský poslanec Ján Ranostaj Lineage Plaque.

„Na zasadnutí dozornej rady NAW z 24. augusta bolo odporučené riaditeľovi nemocnice súťaž zrušiť. Na októbrovom zasadnutí správnej rady bolo zistené, že riaditeľ nemocnice nekonal v zmysle zápisnice z dozornej rady a preto správna rada na základe ďalších okolností a zvážení pristúpila k zrušeniu procesu obstarávania,“ uvidela v písomnej odpovedi Drahoslava Kupcová 캐시비 다운로드. Dodala, že úlohou riaditeľa Roberta Mamrillu je pripraviť tender znova. Priame finančné výdavky súvisiace so zabezpečením súťaže dosiahli podľa jeho slov 7 400 eur 묻지 마세요 다운로드.

Informácie o výsledkoch obstarávania zverejnil blog Transparency International video on your smartphone Naver. „V elektronickej aukcii prehrali firmy S&T a Audioscan, ktoré ponúkli CT-éčka za 757-tisíc a 635-tisíc eur. Zvíťazil Siemens s ponukou za 846-tisíc eur,“ napísala Zuzana Dančíková, ktorá tendre v nemocniciach dlhodobo sleduje origin 8 0 다운로드. Siemens podľa nej v charakteristike prístroja deklaroval, že jeho CT dokáže urobiť 384 obrázkov, konkurencia uvádzala 128. Práve tento rozdiel mal najdrahšej ponuke pridať body, vďaka ktorým vyhrala instagram frame psd. Taký veľký počet obrázkov je však možné získať iba dodatočným spracovaním. Konkurencia preto považuje postup víťaza za nečestný.

Vedenie nemocnice chcelo nahradiť tomograf, ktorý slúži už osem rokov a často sa kazí. Pacientov potom posielajú do Trnavy. Niektorí tam musia chodiť aj o opakovane, čo je pre seniorov a ľudí so zníženou pohyblivosťou veľmi náročné.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: TV Karpaty

REKLAMA

REKLAMA