Úvod Aktuality Náučný chodník Po stopách lovcov mamutov a prvej dámy praveku

Náučný chodník Po stopách lovcov mamutov a prvej dámy praveku

REKLAMA

Moravany nad Váhom sú bohaté na historické aj prírodné zaujímavosti. Kaštieľ, Veľký jarok, Sokolie skaly – na tieto a ďalšie miesta zavedie turistov náučný chodník, ktorý dostal názov Po stopách lovcov mamutov a prvej dámy praveku Shader download.

Plánovaný náučný chodník bude mať päť zastavení a nadviaže na existujúci lesnícky náučný chodník. Cieľom je prilákať turistov z prírody do centra obce a predstaviť im jej zaujímavosti 익스플로러 11 다운로드.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Moravany nad Váhom sú známe predovšetkým vďaka nálezu Moravianskej venuše – malej podobizne ženy vytesanej do mamutieho kla približne v období 22 800 rokov p.n.l Weisin download. Okrem nej sa v katastri obce našli stopy po táboriskách lovcov mamutov a tiež pozostatky samotného mamuta. Nehovoriac o stovkách kúskoch najrôznejších predmetov z dávnych čias 이상한사람 다운로드. Niektoré z nich môžu obdivovať návštevníci Balneologického múzea Imricha Wintera v Piešťanoch, ale oplatí sa navštíviť aj samotnú obec gx works2 32bit. Napríklad kvôli honosnému kaštieľu s anglickým parkom, ktorý prechádza rozsiahlou obnovou.

Realizácii náučného chodníka predchádza crowdfundingová zbierka. Peniaze od drobných darcov budú použité na výrobu tabúľ, vyhotovenie textov a ich preklad, tlač informačných letákov. Záujemcovia môžu tento projekt podporiť cez startlab.sk.

-red-

REKLAMA