Úvod Aktuality Naši športovci sa ukázali, získať môžu dohromady až 30 000 eur

Naši športovci sa ukázali, získať môžu dohromady až 30 000 eur

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Nadácia Slovenského olympijského výboru rozbehla začiatkom mája druhý ročník grantového programu „UKÁŽ SA!“, ktorého hlavným cieľom je podporiť mladých talentovaných športovcov. Zástupcovia nadácie na tento účel vyčlenili dohromady 30 000 eur, ktoré prerozdelia medzi 12 finalistov na základe hlasovania verejnosti. O príspevok sa mohli uchádzať športovci od 12 do 18 rokov, ktorí dosiahli mimoriadne športové úspechy, nachádzajú sa v nepriaznivej finančnej situácii, alebo potrebujú podporiť nádejnú kariéru 윈도우 10 인터넷 익스플로러 다운로드. Do programu sa zapojili i piešťanské nádeje, medzi nimi napríklad triatlonistka Lýdia Drahovská, veslárka Viktória Zruttová a rugbysta Jakub Klčo. Každý z nich mal síce inú motiváciu a iný dôvod pre podanie žiadosti, všetci však dúfajú, že sa dostanú do finále a uspejú.

Uchádzači o prostriedky z grantovej výzvy spolu s registračným formulárom mapujúcim ich úspechy a prezentujúcim dôvody, prečo potrebujú podporu zasielali i krátke motivačné video Fallout 4. Dokrútky pre trojicu piešťanských nádejí realizovala zdarma marketingová a PR agentúra Bona Publica, ktorá sa podieľala aj na slávnostnom oceňovaní Osobnosť mesta Piešťany. Podmienkou účasti na grantovom programe bol vek žiadateľa od 12 do 18 rokov, ktorý sa venuje individuálnemu alebo kolektívnemu športu a samozrejme športový talent spring bulletin board.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Mám dvoch mladších bratov. Jeden z nich má epilepsiu a trpí autizmom. V mojej rodine pracuje iba otec, pretože mama sa musí starať o postihnutého brata. Veslovanie je veľmi finačne náročným športom, či už z pohľadu technického zabezpečenia alebo prípravy. A preto moji rodičia majú často problém zabezpečiť mi výbavu a vhodnú prípravu, aby som mohla napredovať 유니코드 다운로드. Z tohto dôvodu sa uchádzam o Vašu podporu,“ uvádza vo svojej žiadosti Viktória Zruttová, ktorá je viacnásobnou majsterkou Slovenska v skife a popýšiť sa môže aj ďalšími úspechmi na pretekoch na vode i trenažéroch.

Jakub Klčo absolvoval prijímacie skúšky na akadémiu klubu Blackheath FC, ktorý je najstarším rugby klubom na svete, kde pôsobil aj prezident piešťanského Rugby Union Clubu Terrence Purton Download Acronis 2018. Vďaka veľkej snahe sa mu podarilo prebojovať medzi hŕstku šťastlivcov, ktorí boli prijatí na dvojročné štúdium v Blackheath Rugby Academy. So štúdiom a tréningovým procesom v zahraničí, ale aj so všeobecným životom v Londýne sú spojené veľké finančné výdavky. Náš rugbista a kapitán juniorskej reprezentácie by chcel v prípade úspechu prostriedky použiť práve na rozvoj svojho talentu lg 유심 다운로드.

„Triatlon je veľmi finančne náročný šport, pretože naň treba veľa športového vybavenia od dresu a pomôcok na plávanie až po cestný či horský bicykel. Keďže pochádzam z rodiny, kde okrem mňa športujú aj moji 6. súrodenci, je veľmi ťažké pre mojich rodičov zabezpečiť mne i ostatným súrodencom vhodné prostriedky na preteky a tréningy Hancom Office 2007. Preto by som touto nadáciou veľmi rada aspoň trošku odľahčila svojich rodičov a týmto príspevkom pomohla k splneniu nielen môjho sna, reprezentovať Slovensko na medzinárodných súťažiach, ale aj snov mojich súrodencov,“ uviedla Lýdia Drahovská, ktorá má za sebou mnohé úspechy v triatlone i duatlone doma i v zahraničí.

Nadáciu SOV založil Slovenský olympijský výbor v roku 2007 나쁜녀석들 악의도시 다운로드. Jej hlavným poslaním je podporovať mladých talentovaných športovcov a športové podujatia. Okrem toho aktívne pracuje s olympijskými seniormi a realizuje ďalšie aktivity na pomoc a podporu športu. Projekt Ukáž sa! prezentovali médiám na tlačovej komisii prezident SOV Anton Siekel, nový predseda správnej rady Nadácie SOV Dušan Guľáš, aj ambasádori projektu z radov olympionikov – zjazdárka Petra Vlhová, plavec Richard Nagy a hokejista Dominik Graňák Java 7 64-bit.

„Minulý rok nám prišlo v rámci tohto grantového programu až 73 žiadostí a zaregistrovali sme viac ako 25-tisíc hlasov v rámci internetového hlasovania. Toto číslo nás milo prekvapilo a zároveň utvrdilo v tom, že na Slovensku máme veľa talentovaných mladých športovcov na začiatku svojej športovej kariéry, ktorí potrebujú našu pomoc a podporu Download Detective Conan. Naším cieľom je vyhľadávať tieto talenty a podporovať ich, aby napredovali a stali sa z nich o niekoľko rokov slovenskí olympijskí reprezentanti. Toto musí byť kľúčová úloha Slovenského olympijského výboru a jeho nadácie,“ povedal prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel.

„Aj my sme boli kedysi na začiatku našej športovej kariéry. Mali sme svoje sny a veľké športové túžby. Keď som bola malá, celé moje športovanie financovali rodičia. Viem, aká dôležitá pre mňa bola a stále je moja rodina. Dnes majú mladí talentovaní športovci jedinečnú príležitosť získať pomoc a podporu od silného a dôveryhodného partnera, ktorým je Nadácia SOV. Verím, že do projektu Ukáž sa! sa zapojí veľa detí a že viacerým pomôžeme,“ povedala slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní a ambasádorka grantového programu Ukáž sa! Petra Vlhová.

-lt/Zdroj: Nadácia Slovenského olympijského výboru-

REKLAMA