Connect with us

Aktuality

Nahlasujte nelegálne skládky cez telefón

Published

on

Reklama
Reklama

Stačí mať nainštalovanú aplikáciu TrashOut a pripojenie na internet. O skládke, ktorú odfotíte vie okamžite ministerstvo životného prostredia a zobrazí sa aj na internete.

[singlepic id=27651 w=320 h=240 float=right]Odkaz na mapu skládok v okolí Piešťan nájdte už aj na webe mesta. Zatiaľ ľudia týmto spôsobom nahlásili štyri čierne skládky. „Sme v začiatkoch, zisťovali sme si, čo sa poradilo urobiť vďaka tejto aplikácii v iných mestách. Takmer tretinu nelegálnych skládok sa podarilo odstrániť. O úspešnosti svedčí aj fakt, že týždenne sa do projektu zapája stále viac miest,“ uviedol vedúci referátu životného prostredia mestského úradu Ján Baranovič.

Ak narazíte na nelegálne vyhodený odpad a máte TrashOut vo svojom telefóne, stačí skládku odfotiť a nahrať cez aplikáciu tri fotky. Je dôležité uviesť o aký odpad ide. Telefón do hlásenia pridá aj GPS súradnice. Odoslanie hlásenia nie je spoplatnené.

REKLAMA

Reklama

TrashOut je environmentálny projekt, ktorého cieľom je lokalizovať všetky nelegálne skládky na celom svete. „Naším cieľom je pomôcť obyčajným ľuďom, aby mali vplyv na ich prostredie a dokázali sa ľahko zapojiť. Tento projekt takisto pomôže samosprávam a lokálnym inštitúciám zmeniť situáciu vo svete,“ informujú o aplikácii TrashOut tvorcovia tohto originálneho slovenského start-upu.

Ich aktivitu podporuje organizácia Greenpeace aj Ministerstvo životného prostredia SR.

(mp)

Populárne články