Connect with us

Aktuality

Nafukovací aquapark plánujú otvoriť aj toto leto

Published

on

Reklama

Prevádzkovatelia nafukovacieho FUNNY PARKu, i napriek nevyspytateľnosti počasia, plánujú otvoriť svoje brány aj tento rok. Areál na Hlbokej ulici v Piešťanoch už pripravujú na sezónu a prvých návštevníkov by mal privítať 25. júna.

IMG_3450„Dnes sme dočistili pieskové plochy 13 000 m2 pre Vaše nožičky a od zajtra začíname stavať jednotlivé atrakcie. Ak nám bude počasie priať, uvidíme sa 25. 6. na otvorení,“ pozývajú návštevníkov prevádzkovatelia na svojej FB stránke. Aquapark bol otvorený v roku 2014.

Reklama

 

Celková počiatočná investícia do úpravy plochy a výstavby vodných atrakcií vyšla majiteľov približne na 480 tisíc eur. Park ponúka návštevníkom jednu 54 metrov dlhú šmykľavku, plavecký bazén s dĺžkou 40 metrov a o čosi menší zážitkový bazén.

Reklama

IMG_3453IMG_3455Od uvedenia do prevádzky mali počas prvej sezóny otvorené iba 26 dní. Počas nich však podľa Milana Raffensberga z Funny Parku privítali až 15-tisíc návštevníkov: „Väčšina bola z rôznych kútov Slovenska, ale mali sme aj exotické návštevy, napríklad z Kapverd či Japonska.“ Piešťanci tvorili asi desať percent z celkového počtu, čo niektorí zdôvodňujú aj vysokým vstupným. Vstupenka pre deti stála aj minulý rok cez týždeň 4 eurá, cez víkend a sviatok päť, pre dospelých 6 € počas pracovných dní a cez víkend o euro viac.

Zdroj: FB FUNNY PARK, archív PNky

Populárne články