Connect with us

Aktuality

Mesto chce opraviť časť Sládkovičovej ulice, ušetrilo na kompostárni

Published

on

Reklama

Vedenie mesta navrhlo na májovom zastupiteľstve zmeniť rozpočet a vyčleniť na opravu Sládkovičovej ulice 125 tisíc eur z úverových zdrojov. Opraviť by sa mal úsek, ktorý nadväzuje na Teplickú ulicu. Poslanci tento návrh schválili. Peniaze presunie mesto z položky Spracovanie bioodpadu.

IMG_3456

Reklama

Rekonštrukcia Sládkovičovej by mala začať v úseku, ktorý spája ulice Teplickú, Meštiansku a Hollého a vedie okolo kúpeľného ústavu F.E. Scherera. Zmenu rozpočtu predkladal viceprimátor Tomáš Hudcovič, ktorý argumentoval najmä tým, že Sládkovičova ulica má zlé podložie a jej oprava sa má realizovať etapovite. Hoci úsek, ktorý plánuje mesto robiť ako prvý, nie je podľa niektorých až v takom zlom stave ako zvyšok cesty, podľa Hudcoviča nadväzuje na už zrekonštruovanú Teplickú, a tak by nebolo vhodné začať z inej strany.

 

Reklama

Peniaze presunie mesto z projektu kompostárne, kde bola pôvodne plánovaná suma spoluúčasti 330 tisíc, v skutočnosti by však mala dosiahnuť len okolo 140 tisíc eur. S takýmto postupom nesúhlasil poslanec Jozef Beňačka (nezávislý), ktorý navrhol opraviť chodníky a rigoly na Bratislavskej ulici, ktorá je podľa neho dôležitejšia, pretože ide o vstup do mesta. Oponoval mu Juraj Brna (nezávislý – Spoločne pre Piešťany) tvrdením, že Sládkovičova uzatvára vnútorný okruh v centre, ktorý už bol rekonštruovaný a je logické začať práve v tomto úseku. Kompletná oprava celej ulice by mala stáť viac ako milión eur, preto podľa viceprimátora mesto plánuje rekonštrukciu rozdeliť na niekoľko etáp. Prvý úsek by tak mohlo opraviť ešte tento rok.

IMG_3457

-red-, foto: A. Drahovská

Populárne články