Úvod Aktuality Nad Piešťanmi trénuje Delfín, preletí aj na počesť plukovníka Pecu

Nad Piešťanmi trénuje Delfín, preletí aj na počesť plukovníka Pecu

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Počas dnešného dňa sme zaznamenali typický zvuk preletov stíhačiek nad mestom, ktorý bol kedysi súčasťou života Piešťan. Podľa informácií z piešťanského letiska ide o výcvikové lety Deflína L-29 OM-SLK, spoločnosti Slovenské krídla 노래 mr 다운로드. Podľa FB stránky Letiska o 13,40 preletí Delfín spolu so stíhačkami aj na počesť zosnulého plukovníka Pecu, ktorý má dnes v Piešťanoch pohreb 소아온 오디널 스케일 다운로드.

letisko3„Včera pristáli a dnes (v piatok 22 fifa 15 다운로드. júla) majú Slovenské krídla naplánovaných šesť výcvikových letov stíhačky Delfín L-29 M-SLK,“ znela informácia z Letiska Piešťany Plus token download. Podľa správy na FB stránke, preletia nad mestom aj na počesť zosnulého bývalého veliteľa leteckého pluku v Piešťanoch: „Dnes o 13:00 hod 오토캐드 2012 한글판 다운로드. sa uskutoční pohreb plukovníka v.v. Ing. Radka Pecu a na jeho počesť preletí OM-SLK L-29 o 13:40 spolu so stíhačkami. Príde aj minister obrany p Download The cruel angel Teze. Peter Gajdoš.“

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Lietadlo L-29 je dvojmiestne prúdové lietadlo, ktoré bolo určené pre základný a pokračovací výcvik pilotov. Akciová spoločnosť Slovenské krídla vznikla v roku 2007 v Banskej Bystrici a jej cieľom je podľa informácií na www.slovenskekridla.sk uviesť do letuschopného stavu niektoré typy leteckej techniky, ktoré používalo bývalé československé vojenské letectvo day day. Účelom je ich prezentácia na leteckých dňoch a zároveň umožniť fanúšikom týchto lietadiel zážitok z letu na vlastnej koži.

Podľa informácií v článku v týždenníku ŽIVOT: Návrat Delfína: Lietadlo, ktoré malo byť dávno na vrakovisku, plní zvláštnu misiu, práve Radomil Peca bol jeden z tých, ktorému sa podarilo vrátiť toto lietadlo doživota 고독한 미식가 시즌5 다운로드. Česť jeho pamiatke.

-ad-, Zdroj: www.slovenskekridla.sk, www Mid 24 o'clock download. zivot.cas.sk, foto: wikimedia: Rob Schleiffert from Holland – L-29 Sovakia, CC BY-SA 2.0,

REKLAMA