Connect with us

Aktuality

Na trnavskom smetisku našli granáty a zbraň

Published

on

Reklama
Reklama

V podvečerných hodinách našli pracovníci, obsluhujúci triediacu linku, nebezpečný materiál.  Medzi odpadmi sa voľne povaľovali  dva granáty a zbraň.

„Privolaný pyrotechnik zistil, že ide o vad funkčné granáty juhoslovanskej výroby a krátku brokovú zbraň. Všetky predmety policajti zaistili a tie budú predložené expertom na expertízne skúmanie. Okrem funkčnosti preveria u zbrane aj to, či v minulosti mohla byť použitá pri páchaní trestného činu,“ informovala Zlatia Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Nakoľko išlo o súčasnú muníciu, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Polícia preveruje všetky okolnosti, za ktorých sa funkčná munícia dostala do smetných nádob.

„Ak ste videli, ako niekto vyhadzuje podozrivý predmet, alebo poznáte niekoho, kto vlastnil alebo sa chcel takejto munície zbaviť, ohláste to na bezplatnom čísle 158 alebo osobne na policajnej stanici,“ dodala hovorkyňa.

Reklama

Polícia žiada ľudí, pokiaľ nájdu alebo sa chcú bezpečne zbaviť akejkoľvek munície, aby ju kontaktovali. V súčasnej dobe stále prebieha zbraňová amnestia, ktorá umožňuje odovzdať zbrane a strelivo beztrestne.

„V prípade nálezu munície vždy volajte číslo 158. V žiadnom prípade ju nevyhadzujte do smetí alebo voľne do okolia. Neohrozujete tak len svoj život, ale aj životy a zdravie ostatných,“ uzavrela Z. Antalová.

Zdroj: KR PZ v Trnave

Populárne články