Connect with us

Aktuality

Na Trajane sa stretla hŕstka nespokojných občanov

Published

on

Reklama
Reklama

Iniciatíva aktivistov za zníženie ceny nájmu obradnej miestnosti na cintorínoch pokračuje petíciou za odvolanie riaditeľa Služieb mesta Piešťany a šéfky Strediska pietnych služieb. Mesto sa už zaoberá ich požiadavkou na úpravu nájomného, ktorú podpísalo vyše 3-tisíc ľudí.

[singlepic id=44530 w=520 h=340 float=center]

 

„V prípade, že to nebude splnené, sme ochotní pristúpiť k verejnému zhromaždeniu, ktorý by sa uskutočnil koncom augusta pred mestským úradom,“ povedal Vladimír Šišovský. Pri zbieraní podpisov sa totiž organizátori petície stretávajú s prejavmi značnej nespokojnosti občanov, čo im dodáva odhodlanie vo svojom úsilí pokračovať.

Reklama

Požiadavku odvolať riaditeľa SMP Ernesta Jančinu a manažérku Strediska pietnych služieb Elišku Gockú odôvodňujú dlhodobým neprofesionálnym riešením sťažností občanov a neodborným riadením cintorínskych služieb.

V stredu 27. júna prišla tieto požiadavky na sídlisko Adam Trajan podporiť iba hŕstka obyvateľov Piešťan, o deň neskôr ich bolo na Malej scéne Ivana Krasku asi tridsať.

Cintoríny budú témou zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 4. júla. S novými požiadavkami by mali vystúpiť organizátori petície a predstavitelia mesta preložia výsledky analýzy ceny za prenájom obradnej miestnosti. Konečné slovo budú mať poslanci.

[nggallery id=2369]

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

bkk

Populárne články