Connect with us

Aktuality

Na Teplickej bager prerazil plynové potrubie

Published

on

Reklama

Dnes (13. októbra 2010) približne o pol dvanástej predpoludním sa podarilo stavbárom pracujúcim na rekonštrukcii Teplickej ulice v Piešťanoch poškodiť bagrom plynové potrubie. Bagrista odstraňoval staré vrstvy konštrukcie cesty na križovatke pri Základnej umeleckej škole v tesnej blízkosti obytných blokov „Pentagonu“ pričom prerazil plynové potrubie.

[singlepic id=5426 w=320 h=240 float=left]Podľa informácií od obyvateľov lokality, dorazila plynárenská poruchová služba po pol hodine, a až potom začali zastavovať autá, aby neprechádzali cez lokalitu a nedošlo k explózii. Stavbári znížili únik plynu tým, že do diery vrazili drevený kol. Únik plynu sa poruchovej službe SPP podarilo zastaviť približne o trištvrte na dve. Z pochopiteľných dôvodov neboli stavbári ani plynári príliš zhovorčiví.

Reklama

Prítomní plynári povedali, že sa nemôžu vyjadrovať, že na to majú hovorkyňu, avšak  potvrdili nebezpečenstvo danej situácie najmä v prípade, ak by v lokalite úniku niekto manipuloval s otvoreným ohňom.  Po odkopaní poškodeného potrubia vraj plynári do dvoch hodín opravia potrubie provizórne a následne budú pripravovať trvalé riešenie vzniknutého problému, čo môže zablokovať na istý čas pokračovanie rekonštrukcie v danom mieste.

Autor: ht  Foto: Tomáš Hudcovič – hug(o)photo agency

Reklama

[nggallery id=205]

Populárne články