Connect with us

Aktuality

Na nábreží Váhu sa zaháňal nožom. Bol odsúdený v superrýchlom konaní

Published

on

Reklama

Na nábreží Váhu došlo k incidentu, keď sa neznámy muž zahnal nožom na dvojicu kamarátov prechádzajúcu popred dom, v ktorom je pamätná izba básnika Ivana Krasku. K udalosti došlo minulý piatok 23. augusta vo podvečerných hodinách. Napadnutí prípad nahlásili polícii. Tá páchateľa ešte v ten večer zadržala a dnes už pozná trest za svoje konanie.

K incidentu došlo na nábreží Váhu v tesnej blízkosti centra.

Útočník mal oblečené maskáčové respektíve kaki tepláky a mikinu. Podľa napadnutých bol vysoký asi 180 cm, mal hnedé krátke vlasy, hnedé oči a mohol mať do 30 rokov. Podľa svedkov mohol byť pod vplyvom omamných látok, alebo alkoholu. Policajti muža podľa popisu čoskoro dolapili. „Polícia v súvislosti s prečinom výtržníctva zadržala 35 ročného muža, následne bol obvinený a realizovaný v tzv. superrýchlom konaní. Obvinený bol z toho, že sa od chrbta, s nožom v ruke, zahnal na dvoch mužov, ako keby ich chcel pichnúť. Našťastie sa poškodeným nič nestalo,“ informovala o udalosti Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Reklama

Superrýchle konanie riešil Okresný súd v Pieťanoch. „Obvinenému uložil trestným rozkazom trest odňatia slobody vo výmere jeden rok s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní 4 roky a trest prepadnutia veci – nôž. Trestný rozkaz je právoplatný,“ informovala Katarína Lovasová, zástupkyňa hovorkyne z Krajského súdu v Trnave.

-th-

Reklama

Populárne články