Connect with us

Aktuality

Na Kúpeľnom ostrove zaočkujú 1 350 ľudí za deň

Published

on

Reklama
Reklama

V piatok 14. mája 2021 trnavská župa zriadila svoje piate veľkokapacitné očkovacie centrum. Nachádza sa v Piešťanoch, na Kúpeľnom ostrove. Počas úvodného dňa v ňom bude zaočkovaných 1.350 ľudí vakcínou Pfizer/BioNTech. Otvorenia sa zúčastnil trnavský župan Jozef Viskupič, štátni tajomníci Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Jana Ježíková a Kamil Száz, primátor mesta Piešťany Peter Jančovič a generálny riaditeľ Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany Andreas Schuster.
„Dnes sme otvorili ďalšie veľkokapacitné očkovacie centrum. Ako sme sľubovali, možnosť nechať sa zaočkovať približujeme ľuďom. Piate centrum v poradí sme umiestnili v piešťanskom okrese, ktorý je z pohľadu demografie našim najstarším. Za spoluprácu ďakujem piešťanským kúpeľom,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.
Zdravotnícky personál a priestory zabezpečujú Slovenské liečebné kúpele Piešťany. Centrum, ktoré sa nachádza v Spoločenskom centre Slovenských liečebných kúpeľov na Kúpeľnom ostrove 13 v Piešťanoch, disponuje siedmimi registračnými pultami a piatimi kójami. Denná kapacita centra je 1.350 zaočkovaných. Organizačnú a materiálno-technickú stránku má na starosti trnavská župa. Centrum bude fungovať od štvrtka do soboty medzi 8:00 a 18:00. V nedeľu bude bývať otvorené od 8:00 do 13:00.
„Som veľmi rád, že sa nám podarilo veľkokapacitné očkovacie centrum v Piešťanoch otvoriť. Veľké poďakovanie patrí Trnavskému samosprávnemu kraju za to, že sa rozhodol otvoriť ho  práve v našom meste. Ďakujem aj SLK Piešťany za poskytnutie priestorov a zabezpečenie chodu centra,“ uviedol Peter Jančovič, primátor mesta Piešťany a dodal: „Výhodou kúpeľného mesta je aj to, že vieme na podobné situácie rýchlo reagovať, promptne dokážeme zabezpečiť priestory a dostatok zdravotníckeho personálu. Teší ma, že sme vedeli župe vyjsť s požiadavkou otvorenia centra v ústrety.“
Župa bude počas najbližšieho víkendu podávať druhú dávku vakcíny od AstraZeneca na stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede, Skalici a v Trnave. Vakcína Pfizer/BioNTech bude okrem Piešťan podávaná počas nedele na stredných zdravotníckych školách a v športovej hale na Rybníkovej v Trnave, kde je vyčlenená kapacita aj na podávanie vakcíny Moderna.

Zdroj: Tlačová správa – TTSK/Mesto Piešťany Foto: Martin Palkovič

Populárne články