Úvod Aktuality Na komunikáciu so štátom je pripravených len 17 percent štatutárov právnických osôb 

Na komunikáciu so štátom je pripravených len 17 percent štatutárov právnických osôb

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Elektronický občiansky preukaz alebo elektronický doklad o pobyte s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom /BOK/ má momentálne iba 17 percent z 224 037 domácich i zahraničných štatutárov právnických osôb Download the cleaner.

Od januára budúceho roka bude štát so zástupcami právnických osôb zapísaných v obchodnom registri komunikovať elektronickou formou – prostredníctvom úradných elektronických schránok 나는 꼽사리다 다운로드. V praxi to znamená, že zástupca právnickej osoby, ktorý bude v jej mene komunikovať so štátom elektronicky, sa prihlási cez portál www.slovensko.sk smaart 다운로드.
Na tento úkon je však potrebný aktivovaný elektronický doklad s čipom. V súčasnosti má elektronický doklad k dispozícii 43 percent štatutárov, väčšina z nich ho však nemá aktivovaný a musí preto navštíviť oddelenie dokladov Policajného zboru /v prípade štatutárov-cudzincov oddelenie cudzineckej polície/ 반딧불의 묘 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Vybaviť samotný elektronický doklad si musí 57 percent štatutárov, týmto však občiansky preukaz už aktivujú automaticky. Od 18. októbra 2016 je totiž účinná novela zákona o občianskych preukazoch, na základe ktorej je aktivácia občianskeho preukazu zadaním BOK povinná Reddit mobile.

MV SR opakovane apeluje na konateľov a štatutárov, aby vybavenie či aktiváciu dokladov nenechávali na poslednú chvíľu.

Vyhnú sa tak zbytočnému stresu a čakaniu, s čím treba rátať koncom roka hp8710 다운로드. Novelizovaná právna úprava umožňuje vybaviť si občiansky preukaz na hociktorom z 86 pracovísk oddelenia dokladov v Slovenskej republike. Nemusíte teda navštíviť pracovisko v meste, v ktorom žijete či pracujete – môžete si ho vybaviť hocikde napríklad počas pracovnej cesty po Slovensku 윈도우 탐색기 다운로드.

Samotné požiadanie o vydanie aktivovaného dokladu trvá asi 10 minút, aktivácia už vydaného dokladu asi 7 minút. Vyhotovený doklad vám doručia na ktorékoľvek pracovisko v rámci SR, ktoré si zvolíte Eternal Sunshine. Odporúčame využiť aj možnosť nechať si ho doručiť kuriérom do vlastných rúk.

-Tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra/Foto: archív-

REKLAMA