Úvod Aktuality Na Facebook sa šíril ďalší hoax o Piešťanoch

Na Facebook sa šíril ďalší hoax o Piešťanoch

REKLAMA

Žiadne deti nemuseli byť kvôli noseniu rúšok v piešťanských školách prevezené do nemocnice. Nepravdivú informáciu šíril falošný profil Download the Antagonistic Army. Keď na ňu upozornilo ministerstvo zdravotníctva, bola vymazaná.

Vo facebookovej skupine „Som proti povinnému očkovaniu !! python selenium files! INICIATÍVA KOŠICE“ uverejnil profil s menom Zuzana Racková informáciu, že kvôli rúškam odpadli dve deti v škole v Piešťanoch a museli ich odviesť sanitky 불독맨션 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

Hoax mal stovky zdielaní až kým ho nevyvrátilo ministerstvo zdravotníctva, ktoré sa na pravdivosť príbehu o piešťanských deťoch pýtalo Nemocnice Alexandra Wintera Summer to Kikujiro.

„Overovali sme uvedenú informáciu na urgentnom príjme našej nemocice aj na detskom oddelení, na obidvoch pracoviskách uviedli, že za posledné obdobie neboli k nám privezené deti zo škôl s uvedeným problémom,“ odpovedala nemocnica 이지툰 다운로드.

„Okrem toho, že je táto informácia nepravdivá, pravdepodobne je falošný aj profil „Zuzana Rackova“. Podobné metódy sa na sociálnych sieťach používajú na systematickú manipuláciu s verejnou mienkou. O týchto témach aktívne komunikujeme s predstaviteľmi Facebooku a žiadame od nich, aby v podobných prípadoch zasiahli,“ uvádza ministerstvo zdravotníctva.

V krátkom čase ide už o druhý hoax spájaný s koronavírusom a Piešťanmi. Začiatkom septembra mala stovky zdielaní dezinformácia, že v piešťanskej nemocnici zomrela pacientka s ochorením Covid-19, pretože nedostala adekvátnu lekársku starostlivosť.

-red-

REKLAMA