Úvod Aktuality Na dnes vydali pre Piešťany meteorológovia až dve výstrahy – vysoké teploty...

Na dnes vydali pre Piešťany meteorológovia až dve výstrahy – vysoké teploty a búrky aj s krúpami

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Vyššiu výstrahu až 2. stupňa vydal Slovenský hydrometeorologický ústav pre celý okres Piešťany kvôli vysokým teplotám. Platí dnes od 13 do 18,00 h href tag. Dôvodom ďalšej výstrahy 1. stupňa sú búrky. Okrem denných búrok môžu prísť aj nočné a očakávajú sa aj zajtra.

V okrese Piešťany by miestami mala dosiahnuť maximálna teplota vzduchu 35 – 36 °C chocolate. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ upozorňujú. Takáto teplota môže najmä pri nadmernom zaťažení organizmu spôsobiť zdravotné problémy Download Alice.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Ďalej upozorňujú meteorológovia na možnosť výskytu „búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo  pre ľudské aktivity.“ S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s (60 – 85 km/h) Windows 7 sp1.

burka zosuvPri takýchto búrkach býva sprievodným javom aj krátkodobé zdvihnutie hladiny najmä malých vodných tokov, preto je treba dať v ohrozených oblastiach pozor na prípadné zosuvy pôdy, zatápanie pivníc či bahnotoky ms 오피스 2010 한글판 다운로드.

-inf-, foto: archív PNky

REKLAMA