Úvod Aktuality Na dnes vydali pre Piešťany meteorológovia až dve výstrahy – vysoké teploty...

Na dnes vydali pre Piešťany meteorológovia až dve výstrahy – vysoké teploty a búrky aj s krúpami

REKLAMA

Vyššiu výstrahu až 2. stupňa vydal Slovenský hydrometeorologický ústav pre celý okres Piešťany kvôli vysokým teplotám. Platí dnes od 13 do 18,00 h href tag. Dôvodom ďalšej výstrahy 1. stupňa sú búrky. Okrem denných búrok môžu prísť aj nočné a očakávajú sa aj zajtra.

V okrese Piešťany by miestami mala dosiahnuť maximálna teplota vzduchu 35 – 36 °C chocolate. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ upozorňujú. Takáto teplota môže najmä pri nadmernom zaťažení organizmu spôsobiť zdravotné problémy Download Alice.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl
PN Taxi
Chlapci na panvici
Buenos pizza  burger

Ďalej upozorňujú meteorológovia na možnosť výskytu „búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo  pre ľudské aktivity.“ S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s (60 – 85 km/h) Windows 7 sp1.

burka zosuvPri takýchto búrkach býva sprievodným javom aj krátkodobé zdvihnutie hladiny najmä malých vodných tokov, preto je treba dať v ohrozených oblastiach pozor na prípadné zosuvy pôdy, zatápanie pivníc či bahnotoky ms 오피스 2010 한글판 다운로드.

-inf-, foto: archív PNky

REKLAMA