Connect with us

Aktuality

Na diaľnici sa stali dve nehody naraz

Published

on

Reklama
Reklama

Polícia vyšetruje dve dopravné nehody, ktoré sa stali na diaľnici v rovnakom čase, v oboch jazdných pruhoch. Pri jednej z nich sa ťažko zranil 25-ročný muž z obce Banka. Dychová skúška bola u oboch vodičov negatívna. 

nehod dialnica3

V utorok 27. mája krátko pred 16.00 h smerovalo nákladné auto Scania s martinským evidenčným číslom po diaľnici D1 smerom na Bratislavu. V katastri obce Drahovce (pri Piešťanoch) sa vodič pravdepodobne nedostatočne venoval riadeniu auta a narazil do stredových zvodidiel. Vodič (59 r.) z Mošoviec (okr. Turčianske Teplice) sa pri nehode nezranil, zostali poškodené zvodidlá v dĺžke 42 m.

V opačnom jazdnom pruhu sa v tom čase pohybovala Dacia Logan. Vodič, pravdepodobne keď videl rútiace sa nákladné auto, prudko strhol riadenie. Auto dostalo šmyk, stalo sa neovládateľné, prevrátilo sa cez strechu na ľavú stranu a zostalo stáť v odstavnom pruhu. Pri tejto nehode utrpel 25-ročný spolujazdec z Banky ťažké zranenia. Šofér (46 r.) z Veľkého Orvišťa sa nezranil. Policajti vykonali u oboch vodičov dychovú skúšku, ktorá bola negatívna. Obe nehody sú v štádiu vyšetrovania.

Reklama

Zdroj: KR PZ Trnava

 

Populárne články