Connect with us

Aktuality

Na D1 neďaleko Piešťan zhorel temer do tla autobus

V nedeľu 7. júla večer videli obyvatelia viacerých obcí stúpať k oblohe hustý čierny dym z diaľnice D1 neďaleko obce Hrádok. Na diaľničnom odpočívadle v smere na Žilinu horel autobus. Najskôr sa ho snažil uhasiť vodič, ale oheň bol nad jeho sily. Zlikvidovali ho až hasiči, avšak z autobusu veľa nezostalo.

Published

on

Zhorený autobus odpočívadlo Hrádok D1
Reklama

Podľa informácií z Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne v autobuse cestovala štvorčlenná posádka, ktorej sa našťastie nič nestalo. „44 – ročný vodič polícii uviedol, že počas jazdy sa mu začalo vozidlo prehrievať a z toho dôvodu sa rozhodol ísť na najbližšie odpočívadlo. Po vystúpení posádky z vozidla toto začalo dymiť a následne horieť. Vodičovi sa oheň nepodarilo uhasiť hasiacom prístrojom. Oheň bol uhasený až po príchode hasičov,“ informovala Katarína Kuzmová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Reklama

Na mieste zasahovali štyria profesionálni hasiči s technikou AHZS MB Vario a CAS 30 Iveco Trakker. Operačné stredisko k nim krátko pred 18:00 h povolalo aj dobrovoľných hasičov z Pobedima. Tých prišlo k požiaru osem s technikou AHZS MB Vario, CAS 32 T 815 a CAS 32 T 148. „Po príjazde na miesto sme sa nahlásili veliteľovi zásahu HaZZ, ktorý už na mieste s kolegami zasahovali. Členovia DHZO Pobedim sa vystrojili autonómnymi dýchacími prístrojmi a zahájili hasebné práce. Po zlikvidovaní požiaru a premeraní termovíznou kamerou jednotka DHZO Pobedim zbalila vecné prostriedky a vrátila sa na svoju základňu v čase 20:27 hod,“ informoval Martin Piškula, jej člen.

Reklama

-red- Foto: Martin Piškula

Populárne články