Connect with us

Aktuality

Na cintoríne vytvoria vsypovú lúčku

Published

on

Reklama

Služby mesta Piešťany ponúknu obyvateľom okrem tradičného pochovávania blízkych aj novú možnosť. V urnovom háji na cintoríne na Bratislavskej vytvoria takzvanú vsypovú lúčku, kde môže byť uložený popol zosnulého do vyhĺbenej jamky.

Novú službu pre občanov predstavila riaditeľka SMP Hana Dupkaničová na júnovom mestskom zastupiteľstve. Vsypová lúčka bude vyhradené miesto v urnovom háji.

Reklama

„Je to pietne miesto s udržiavaným trávnikom a slúži na ukladanie spopolnených ľudských pozostatkov a ľudských ostatkov do anonymných, ale presne vytýčených jamiek v štvorcovom rastri. Vsyp sa vykonáva tak, že do vyhĺbenej jamky (priemer cca. 20 cm a hĺbka 50 cm) sa pri obrade vsype popol zosnulého. Trávny drn z vyhĺbenej jamky sa pri obrade vráti späť na pôvodné miesto. Vsyp môže vykonávať výhradne správca pohrebiska,“ uvádza sa v predkladanom materiáli.

Na ploche trávnika nebude dovolené zapaľovať sviečky, kahance, ani ukladať kvetiny. Pre tieto účely bude vyhradené miesto na okraji lúčky. Na vsypovú lúčku bude prísny zákaz vstupu z dôvodu zachovania piety. 

Reklama

-red- Zdroj: piestany.sk Ilustr. foto: Martin Palkovič

 

Populárne články