Úvod Aktuality Na cestách v kraji: traja mŕtvi, 15 šoférov nafúkalo

Na cestách v kraji: traja mŕtvi, 15 šoférov nafúkalo

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Uplynulý týždeň považuje polícia Trnavského kraja za mimoriadne tragický. Napriek tomu, že počet dopravných nehôd štatisticky poklesol v uplynulom týždni o šesť – na 21, ich následky boli tragickejšie inside out movies. Pri troch z nich totiž zahynuli traja ľudia.

BMW1„Chceli by sme preto vyzvať vodičov, aby včas prispôsobili svoju jazdu zmeneným poveternostným podmienkam 아두이노 온 스크래치 다운로드. Pri nehode dvoch BMW v okrese Galanta vodička dostala šmyk po prejazde pravotočivou zákrutou. Mladá žena zomrela. Dôležité je uvedomiť si, že auto sa dostane do šmyku zväčša tým, že vodič neprispôsobí rýchlosť jazdy stavu a povrchu vozovky a svojim schopnostiam,“ apeluje na vodičov krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová a pokračuje vo výpočte faktorov, s ktorými treba v jeseni na cestách rátať: „Mokré cesty, napadané lístie, znečistený povrch vozovky, voda stojaca vo vyjazdených koľajach.“ Ďalej znížená viditeľnosť za dažďa, mrholenia, či hmly, to všetko robí jazdu náročnejšou, nebezpečnejšou a vyžaduje zručnejšieho vodiča 지번주소 다운로드. Preto polícia vyzýva vodičov, aby na cestách spomalili: „Cesta nie je miesto vhodné na ponáhľanie, tu niekoľkonásobne viac platí, pomaly ďalej zájdeš.“

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Pri ďalšej dopravnej nehode zomrel v okrese Hlohovec chodec 창세기전 3 다운로드. Chodec sa pravdepodobne pohyboval v strede cesty, v tmavom oblečení a bez jediného reflexného prvku. Zrazili ho dve autá. „Každý chodec si musí uvedomiť, že je riadnym účastníkom cestnej premávky,“ pripomína hovorkyňa chodcom 카페음악 mp3 다운로드. „Tmavo oblečeného, neosvetleného chodca, nemá vodič auta šancu vidieť. Ak sa chce chodec pohybovať po ceste, tak musí ísť po ľavej krajnici alebo čo najbližšie po ľavom okraji cesty 엑셀 2007 무료 다운로드. Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.“ Použitie reflexných prvkov platí aj pre cyklistov, ktorí sa za zníženej viditeľnosti pohybujú po krajnici travel guide.

chodecTretia tragická nehoda sa stala na rýchlostnej ceste, ktorá z policajných analýz vychádza ako relatívne bezpečná komunikácia epic pen. „Avšak, aj tu si vodiči musia uvedomiť, že dodržiavať rýchlosť musí byť samozrejmosťou. Nemalo by to byť o tom, či ma namerajú policajti, ale o tom, aby som sa bezpečne dostal do cieľa a neublížil pri tom sebe alebo ostatným,“ vyzýva vodičov vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave Ppt viewer download.

„O tom, že mnohí vodiči sadajú za volant pod vplyvom alkoholu, svedčí počet, ktorý polícia odhalila,“pokračuje tlačová správa polície, „V minulom týždni ich bolo 45, z toho vodičov motorových vozidiel bolo 15cyklistov s alkoholom 30 swing browser. Vodič Škody Felícia nafúkal v Hlohovci v obedných hodinách až 3,19 promile.“

Zdroj: tlačová správa KRPZ Trnava, ilustr. foto: KRPZ

 

REKLAMA