Connect with us

Aktuality

Na cestách pozor! Príčinou nehody pri Drahovciach mohol byť šmyk

Published

on

Reklama
Reklama

Oprotiidúca dodávka spôsobila zranenia žene a dvom deťom. Vodičku museli do nemocnice previesť vrtuľníkom. Nehoda sa stala včera v Drahovciach, na nadjazde smerom na Voderady. Polícia upozorňuje vodičov, cyklistov aj chodcov, aby v týchto dňoch počítali s poľadovicou a prispôsobili svoje správanie stavu vozovky.

[singlepic id=49910 w= h= float=center]

Podľa polície pravdepodobne dostala dodávka značky VW šmyk a prešla do protismeru, kde sa čelne zrazila s Fiatom Punto. „Pri nehode utrpeli zranenia tri osoby, žena a dve deti, ktoré po zrážke ostali zakliesnené v osobnom automobile,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Tomáš Bílik a dodal, že piešťanskí hasiči vyslobodili zranených z vozidla a poskytli im predlekársku prvú pomoc.

V starostlivosti hasičov boli až do príchodu zdravotníkov. Na mieste musel zasahovať aj tím Leteckej záchrannej zdravotnej služby, ktorý transportoval zranenú ženu do trenčianskej nemocnice. Šofér dodávky vyviazol bez zranení.

Reklama

Polícia v týchto dňoch vyzýva vodičov, aby venovali zvýšenú pozornosť stavu vozovky, ktorá môže byť na viacerých miestach šmykľavá. Na bezpečnosť nesmú zabúdať ani chodci a cyklisti, ktorí majú používať reflexné prvky.

„Mnohí chodci si neuvedomujú, že ak je cesta zľadovatená, brzdná dráha auta je dlhšia a môže sa stať, že aj napriek intenzívnemu brzdeniu auto nezastaví. Zároveň môže vzniknúť ďalšia kolízna situácia, ak sa takého auto dostane do šmyku,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Chodci a cyklisti si podľa nej často neuvedomujú, že sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky.

Zdroj: TS KR HaZZ

Populárne články