Connect with us

Aktuality

Možno už prvá väčšia voda vezme váš výtvor

Published

on

Reklama

Občianske združenie Živá Planéta pripravuje na 12. a 13. november ďalšiu z pravidelných víkendových akcií, s názvom Land art. Hľadanie nášho miesta v prírode je dlhodobý proces. Každá snaha o spojenie nás posúva ďalej. Príďte si to vyskúšať. Nakoniec, nie je to nič záväzné, možno už prvá väčšia voda vezme váš výtvor so sebou.

Čo je vlastne Land art? „Ide o rozvíjanie vzťahu s prostredím, ktoré nás obklopuje. Preto aj jedným z najdôležitejších kritérií pri realizácii je snaha pochopiť či skôr precítiť podstatu daného miesta. Vizuálnym prejavom tejto snahy je potom umiestňovanie rôznych drobných alebo väčších výtvarných diel v krajine. Obvykle sa používajú prírodné materiály ako sú kameň, drevo, listy, ľad, piesok a podobne. Využívajú sa tiež rôzne obdobia roka, či fázy dňa. To je aj jeden z dôvodov, pre ktorý sa tieto diela často vyznačujú svojou pominuteľnosťou,“ vysvetľuje organizátor Bruno Jakubec.

Reklama

S podstatou Land artu, ako ho chápe jeden z popredných predstaviteľov tohto smeru, sa účastníci akcie budú môcť zoznámiť prostredníctvom pôsobivého filmu, ktorý sa bude premietať v piatok večer. Nasledujúci deň je vyhradený vlastným, indviduálnym realizáciám v prírode. „Nejde však o nič zložité, každý môže vytvoriť čo bude chcieť, z materiálov, ktoré budú v okolí dostupné. Ako sme už spomínali, dôležitá je snaha vnímať prostredie okolo seba. Hmotný výsledok práce, je tu možno až na druhom mieste. Samozrejme ak sa vydarí, inšpiruje a motivuje viac. Ale tak to je asi pri všetkom,“ dodáva Bruno Jakubec.

Program:

Reklama

12.11.(piatok), 18:00 h – Posedenie a premietanie filmu o Land art, priestory Strediska ekologickej výchovy Zrnko, Zavretý kút 113, Piešťany

13.11. (sobota) – Vlastné realizácie Land art v prírode v okolí Piešťan. Stretneme sa o 10:00 h na železnom moste pri Bodone.

Aktivity sú navzájom nezávislé. Môžete prísť priamo len na film, alebo na stretnutie do prírody.

Čo zo sebou: počas premietania pre vás organizátori zabezpečia drobné občerstvenie, no na druhý deň si vezmite teplé oblečenie, prípadne aj karimatku, aby ste mohli byť dlhšie na jednom mieste, niečo na jedenie a pitie. Akcia sa uskutoční aj za mierne nepriaznivého počasia.

[singlepic id=6931 w=400 h=400 float=center]

Autor: ht

Populárne články