Connect with us

Aktuality

Most v Hlohovci otvoria dnes večer. Prímestské autobusy začnú premáva zajtra

Most v Hlohovci otvoria pre motorové vozidlá v pondelok 9. januára o 18:00 h. Prvé prímestské autobusy začnú cez most prechádzať v utorok 10. januára. Kompetentní tak rozhodli pre dnešnom miestnom zisťovaní, ktoré sa uskutočnilo dopoludnia.

Published

on

Reklama

Pôvodný plán bol otvoriť rekonštruovaný most ponad Váh pred Vianocami. Termín však bol posunutý na január, v dôsledku potreby dodržania technologických postupov prác a následného vykonania skúšky zaťažiteľnosti mosta. Skúška zaťažiteľnosti sa uskutočnila v medzisviatočnom období, chvíľu sa čakalo na vyhodnotenie výsledkov a dnes dali dotknuté orgány kladné stanovisko k sprejazdneniu a predčasnému užívaniu. Dokončovacie práce budú ešte pokračovať.

Most číslo 513-006 cez rieku Váh má 343 metrov a nachádza sa na ceste II/513. Bol postavený v 60. rokoch, pričom už 40 rokov prakticky nebol opravovaný. V lete 2019 bola po diagnostike mosta vylúčená nákladná doprava s váhou presahujúcou 12 ton. Cieľom župy bolo spomaliť tempo degradácie mosta tak, aby sa nemuselo pristúpiť k ďalším obmedzeniam, ako napríklad k zúženiu jazdných pruhov alebo zníženia rýchlosti jazdy. Realizovaná komplexná rekonštrukcia mosta výrazne predĺži jeho životnosť. Navyše pribudnú nové chodníky a cyklotrasy po oboch stranách mosta. Na projekt v hodnote 5,6 milióna eur získala trnavská župa nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Reklama

red /TS TTSK  Foto: TTSK

Reklama

Populárne články