Úvod Aktuality Moruše sadili folkloristi i priatelia vojenskej histórie

Moruše sadili folkloristi i priatelia vojenskej histórie

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V sobotu 22. marca bolo pri Hubinskom potoku veselo. Moruše k nemu totiž prišli sadiť tento raz členovia folklórneho súboru Žito a členovia Klubu vojenskej histórie ČSĽA keynote version. Keďže sadili folkloristi nechýbal samozrejme ani spev a dobrá nálada.

_MG_0259

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Výsadba, ktorej iniciátormi sú OZ Sĺňava Piešťany, Dr 스마트폰 벨소리 다운로드. Kresánek deťom a Dedoles, začala už vlani na jeseň. Odvtedy pribudli pri viacerých brigádach okolo potoka desiatky stromov. Celkovo by ich malo byť sto. Stromy, ktoré dosahujú vek až 250 rokov, sa rozhodli dobrovoľníci zasadiť aj preto, aby tu pre budúce generácie po nich niečo zostalo flex sdk. Ďalším dôvodom je ich rôznorodé využitie, užitočné sú kvety, plody aj listy. Svoj účel majú moruše aj pri krajinotvorbe.

[youtube]http://youtu.be/Ks0ik9F8XFY[/youtube]
REKLAMA

Banner_skriabanie
V budúcnosti nablízku aleje vznikne turisticko-náučný chodník Čertolím, ktorého zaujímavosťou bude aj hradisko a bývalé prístavisko pltí Download the contract form. Chodník bude kopírovať Hubinský potok a napojí sa na známy Kostolec. „Radi priblížime na tomto úseku zaujímavé zákutia prírody a neskôr, keď nám Moruše podrastú občerstvenie nás neminie,“ hovoria organizátori výsadby Apple sd gothic neo.
Liečivé účinky plodov moruše poznali už v antickom Grécku, kde im pripisovali dobré tráviace a antitoxické účinky. V Strednej Ázii ich oddávna mleli a sušili na sladkú múku, ktorá sa pridávala do cesta erwin4. Z kultúrnej histórie starých Tadžkikov sú známe ako zdravá náhrada cukru. Neskôr sa moruša pestovala kvôli listom, ktoré boli krmivom pre hodvábnika 2conv 다운로드.

Autor: mt Foto: T x as a character. Hudcovič

 

REKLAMA